Sphinx - en to fa translation catalogue (710 entries)

en: Cannot find source directory (%s)
fa: شاخه‌ی منبع(%s) پیدا نشد.

en: Output directory (%s) is not a directory
fa: نشانی (%s) شاخه نیست

en: Source directory and destination directory cannot be identical
fa: شاخه‌های مبدأ و مقصد نمی توانند یکسان باشند

en: Running Sphinx v%s
fa: اجرای اسفینکس نگارش %s

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
fa: این پروژه دست که به افینکس نگارش%s نیاز دارد و برای همین با این نسخه قابل ساخت نیست.

en: making output directory
fa: ایجاد پوشه ی برون داد

en: while setting up extension %s:
fa: در حال راه اندازی افزونه‌ی%s:

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
fa: 'setup' آن طور که در conf.py تعریف شده شیئ قابل فراخوانی پایتون نیست. لطفاً تعریفش را تغییر دهید تا تابع قابل فراخوان پایتون شود. این کار لازمه‌ی conf.py است تا به عنوان افزنه‌ی اسفینکس کار کند.

en: loading translations [%s]...
fa: بارگذاری ترجمه ها [%s]...

en: done
fa: انجام شد

en: not available for built-in messages
fa: برای پیام‌های داخلی در دسترس نیست

en: loading pickled environment
fa: بارگذاری محیط pckle شده

en: failed: %s
fa: شکست خورد: %s

en: No builder selected, using default: html
fa: هیچ سازنده‌ای برگزیده نشده، استفاده از قالب خروجی پیش‌فرض: html

en: succeeded
fa: موفّقیّت‌آمیز بود

en: finished with problems
fa: انجام شد ولی با مشکل

en: build %s, %s warning (with warnings treated as errors).
fa: ساخت %s، %s هشدار (با هشدار به عنوان خطا رفتار می‌شود).

en: build %s, %s warnings (with warnings treated as errors).
fa: ساخت %s، %s هشدار (با هشدار به عنوان خطا رفتار می‌شود).

en: build %s, %s warning.
fa: ساخت %s، %s هشدار.

en: build %s, %s warnings.
fa: ساخت %s، %s هشدار.

en: build %s.
fa: ساخت %s.

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
fa: بست کلاس %r در حال حاضر ثبت نام شده است، بازدیدکنندگان این پیوند نادیده گرفته خواهد شد

en: directive %r is already registered, it will be overridden
fa: دستور %r از قبل ثبت شده که مقدار قبلی نادیده گرفته خواهد شد

en: role %r is already registered, it will be overridden
fa: نقش %r از قبل ثبت شده که مقدار قبلی نادیده گرفته خواهد شد

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
fa: افزونه‌ی %s مشخّص نکرده که آیا برای خواندن موازی امن هست یا نه. که فرض می‌گیریم نیست. لطفاً از نویسنده‌ی افزونه بخواهید این موضوع را بررسی و آن را مشخّص کند

en: the %s extension is not safe for parallel reading
fa: افزونه ی %sبرای خواندن موازی امن نیست

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
fa: افزونه‌ی %s مشخّص نکرده که آیا برای نوشتن موازی امن هست یا نه. که فرض می‌گیریم نیست. لطفاً از نویسنده‌ی افزونه بخواهید این موضوع را بررسی و آن را مشخّص کند

en: the %s extension is not safe for parallel writing
fa: افزونه‌ی %s برای نوشتن موازی امن نیست

en: doing serial %s
fa: انجام چندباره‌ی %s

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
fa: شاخه‌ی پیکربندی(%s)، پرونده‌ی conf.py را ندارد

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
fa: امکان لغو تنظیمات پیکربندیdictionary %r ، نادیده گرفته می‌شود (برای تعیین تک تک عناصر %r را به کار ببرید)

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
fa: شماره نامعتبر %r برای پیکربندی مقدار %r، نادیده گرفته می‌شود

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
fa: امکان لغو تنظیمات پیکربندی %r با نوع پشتیبانی نشده نبود، نادیده گرفته می‌شود

en: unknown config value %r in override, ignoring
fa: مقدار پیکربندی ناشناخته %r در ابطال، نادیده گرفته شد

en: No such config value: %s
fa: چنین مقداری برای پیکربندی نبود: %s

en: Config value %r already present
fa: مقدار پیکربندی %r از قبل موجود است

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
fa: خطای نحوی در پرونده‌ی پیکربندی شما وجود دارد: %s

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
fa: پرونده‌ی پیکربندی (یا یکی از ماژول هایی که وارد می کند)  sys.exit() را فراخواند

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
fa: یک خطای قابل برنامه ریزی در پرونده‌ی پیکربندی شما وجود دارد:
    
    %s

en: The config value `source_suffix' expects a string, list of strings, or dictionary. But `%r' is given.
fa: مقدار پیکربندی 'source_suffix' انتظار یک رشته، لیست رشته ها، یا فرهنگ لغت را داشت. اما '%r' داده شده است.

en: Section %s
fa: بخش%s

en: Fig. %s
fa: شکل %s

en: Table %s
fa: جدول %s

en: Listing %s
fa: فهرست %s

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
fa: مقدار پیکربندی '{name}' باید یکی از {candidates} باشد، اما '{current}' داده شده.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
fa: مقدار پیکربندی '{name}' دارای نوع '{current.__name__}' است، ولی انتظار می‌رفت {permitted} می‌بود.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
fa: مقدار پیکربندی '{name}' دارای نوع '{current.__name__}' است، حالت پیش‌فرض {permitted} است.

en: primary_domain %r not found, ignored.
fa: دامنه‌ی اصلی %r یافت نشد، نادیده گرفته می‌شوند.

en: Since v2.0, Sphinx uses "index" as root_doc by default. Please add "root_doc = 'contents'" to your conf.py.
fa: از زمان نسخه‌ی ۲ تا به حال، اسفیکنس به صورت پیش فرض از "index" به عنوان ریشه‌ی سند(root_doc) استفاده می‌کند. لطفاً "root_doc = 'contents'" را به پرونده  conf.py تان اضافه کنید.

en: Event %r already present
fa: رویداد %r در حال حاضر موجود است

en: Unknown event name: %s
fa: نوع اتفاق نامشخّص است: %s

en: Handler %r for event %r threw an exception
fa: مدیر %r برای رویداد %r یک باعث ایراد شد

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
fa: تنظیمات needs_extensions (نیازهای افزونه) افزونه‌ی %s را نیاز دارد، ولی بارگذاری نمی شود.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
fa: این پروژه افزونه‌ی %s (دست کم نسخه‌ی %s) را نیاز دارد، بنابراین نمی تواند با نسخه بارگذاری شده (%s) ساخته شود.

en: Pygments lexer name %r is not known
fa: نام رنگ‌مایه خوان %r شناخته شده نیست

en: multiple files found for the document "%s": %r
    Use %r for the build.
fa: برای سند "%s": %r پرونده های متعدد یافت شده 
    از %r برای ساخت استفاده کنید.

en: document not readable. Ignored.
fa: سند قابل خواندن نیست. نادیده گرفته شد.

en: Builder class %s has no "name" attribute
fa: کلاس سازنده %s هیچ ویژگی‌ای به عنوان "name" ندارد

en: Builder %r already exists (in module %s)
fa: سازنده %r در حال حاضر وجود دارد (در پیمانه‌ی %s)

en: Builder name %s not registered or available through entry point
fa: نام سازنده %s یا ثبت شده نیست و یا فقط از طریق نقطه ورود در دسترس است

en: Builder name %s not registered
fa: نام سازنده %s ثبت نشده است

en: domain %s already registered
fa: دامنه ی %sپیش تر ثبت شده

en: domain %s not yet registered
fa: دامنه %s هنوز ثبت نشده است

en: The %r directive is already registered to domain %s
fa: دستورالعمل %r قبلاً برای دامنه %s ثبت شده

en: The %r role is already registered to domain %s
fa: نقش %r قبلاً برای دامنه %s ثبت شده

en: The %r index is already registered to domain %s
fa: شاخص %r قبلاً برای دامنه %s ثبت شده

en: The %r object_type is already registered
fa: نوع شیئ (object_type) %r قبلاً برای دامنه ثبت شده

en: The %r crossref_type is already registered
fa: ارجاع متقابل (crossref_type) %r قبلاً ثبت شده

en: source_suffix %r is already registered
fa: پسوند (source_suffix) %r قبلاً ثبت شده است

en: source_parser for %r is already registered
fa: تحلیل‌گر منبع (source_parser) %r قبلاً ثبت شده است

en: Source parser for %s not registered
fa: تجزیه کننده مبدإ برای %s ثبت نشده است

en: Translator for %r already exists
fa: در حال حاضر برای %r مترجم وجود دارد

en: kwargs for add_node() must be a (visit, depart) function tuple: %r=%r
fa: مؤلّفه‌های کلیدی برای تابع add_node() باید تاپل تابعی (بازدید، خروج) باشند: %r=%r

en: enumerable_node %r already registered
fa: بست قابل شمارش (enumerable_node) %r قبلاً ثبت شده است

en: math renderer %s is already registered
fa: ترسیم‌گر ریاضی %s قبلاً ثبت شده

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
fa: افزونه‌ی %r از نسخه‌ی %s اسفینکس به بعد، در آن ادغام شده؛ بنابراین نادیده گرفته می‌شود.

en: Original exception:
fa: ایراد اصلی:

en: Could not import extension %s
fa: امکان وارد کردن افزونه‌ی %s نبود

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
fa: افزونه‌ی %r  هیچ تابع setup()ی ندارد؛ آیا این مورد واقعاً یک پیمانه‌ی افزونه‌ی اسفینکس است؟

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
fa: افزونه‌ی %s که در این پروژه استفاده شده دست کم نیازمند اسفینکس نسخه‌ی %s است؛ بنابراین با این نسخه قابل ساخت نیست.

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
fa: افزونه‌ی %r شیئ پشتیبانی نشده‌‌ای از تابع setup()ش برگرداند؛ در حالی که می بایست مقدار تهی/هیچ و یا یک دیکشنری فراداده‌ برمی‌گرداند

en: theme %r doesn't have "theme" setting
fa: زمینه ی %r فاقد تنظیمات است

en: theme %r doesn't have "inherit" setting
fa: زمینه‌ی %r تنظیمات به ارث بری ندارد

en: no theme named %r found, inherited by %r
fa: هیچ زمینه‌ای به نام %r پیدا نشد، که با %r جایگزین شود

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
fa: تنظیمات %s. %s در هیچ یک از پیکربندی‌های جستجو شده رخ نمی‌دهد

en: unsupported theme option %r given
fa: گزینه‌ی پشتیبانی نشده‌ی زمینه %r داده شده

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
fa: پرونده‌ی %r که مسیر زمینه به آن اشاره دارد یا پرونده زیپ معتبری نیست یا هیچ زمینه‌ای درونش ندارد

en: no theme named %r found (missing theme.conf?)
fa: هیچ زمینه‌ای با نام %r  پیدا نشد(آیا پرونده theme.conf گم شده؟)

en: a suitable image for %s builder not found: %s (%s)
fa: تصویر مناسبی برای سازنده‌ی %s پیدا نشد: %s (%s)

en: a suitable image for %s builder not found: %s
fa: تصویر مناسبی برای سازنده‌ی %s پیدا نشد: %s

en: building [mo]:
fa: ساخت پرونده‌ی [mo]:

en: writing output...
fa: نوشتن برون‌داد...

en: all of %d po files
fa: همه‌ی پرونده‌های %d po

en: targets for %d po files that are specified
fa: اهداف برای %d پرونده‌های poی که مشخّص شده

en: targets for %d po files that are out of date
fa: مقصد‌های %d پرونده‌های poی هستند که منسوخ شده‌اند

en: all source files
fa: همه‌ی پرونده‌های منبع

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
fa: پرونده‌ی %r که در خط فرمان داده شده، در شاخه‌ی منبع نیست, نادیده گرفته می‌شود

en: %d source files given on command line
fa: پرونده‌های منبع %d داده شده در خط فرمان

en: targets for %d source files that are out of date
fa: مقصد‌های %d پرونده‌های منبعی هستند که منسوخ شده‌اند

en: building [%s]:
fa: ساخت [%s]:

en: looking for now-outdated files...
fa: در پی پرونده‌هایی که الآن منسوخ هستند...

en: %d found
fa: %d تا مورد پیدا شد

en: none found
fa: چیزی پیدا نشد

en: pickling environment
fa: بارگذاری محیط pickle شده

en: checking consistency
fa: بررسی ثبات

en: no targets are out of date.
fa: هیچ مقدار تاریخ منسوخ نیست.

en: updating environment:
fa: به روز رسانی محیط:

en: %s added, %s changed, %s removed
fa: %s اضافه شد، %s تغییر کرد، %s حذف شد

en: reading sources...
fa: خواندن منبع‌ها...

en: docnames to write: %s
fa: نام مستندات برای نوشتن: %s

en: preparing documents
fa: آماده سازی اسناد

en: duplicated ToC entry found: %s
fa: عنوان تکراری در فهرست مطالب پیدا شد:%s

en: copying images...
fa: در حال رونوشت از تصاویر...

en: cannot read image file %r: copying it instead
fa: امکان خواندن پرونده‌ی تصویری %r نبود: در عوض کپی می‌شود

en: cannot copy image file %r: %s
fa: نمی تواند پرونده‌ی تصویر %r: %s را کپی کند

en: cannot write image file %r: %s
fa: نمی تواند پرونده‌ی تصویری %r: %s را بنویسد

en: Pillow not found - copying image files
fa: Pillow پیدا نشد- رونوشت برداشتن از پرونده‌های تصویری

en: writing mimetype file...
fa: نوشتن پرونده‌های نوع رسانه...

en: writing META-INF/container.xml file...
fa: نوشتن پرونده META-INF/container.xml...

en: writing content.opf file...
fa: نوشتن پرونده‌ی content.opf...

en: unknown mimetype for %s, ignoring
fa: نوع رسانه‌ی ناشناخته %s، نادیده گرفته شد

en: writing toc.ncx file...
fa: نوشتن پرونده‌ی خلاصه toc.ncx...

en: writing %s file...
fa: نوشتن پرونده‌ی %s...

en: The overview file is in %(outdir)s.
fa: پرونده‌ی بازبینی در پوشه‌ی %(outdir)s است.

en: no changes in version %s.
fa: بدون تغییرات در نسخه‌ی %s.

en: writing summary file...
fa: نوشتن پرونده‌ی خلاصه...

en: Builtins
fa: درونی سازی

en: Module level
fa: در سطح ماژول

en: copying source files...
fa: رونوشت از پرونده‌های مبدأ...

en: could not read %r for changelog creation
fa: نمی‌توان %r را برای ایجاد گزارش تغییرات خواند

en: The dummy builder generates no files.
fa: سازنده‌ی بدلی هیچ پرونده‌ای تولید نمی کند.

en: The ePub file is in %(outdir)s.
fa: پرونده‌ی ePub در پوشه‌ی %(outdir)s است.

en: writing nav.xhtml file...
fa: نوشتن پرونده‌ی nav.xhtml...

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی زبان پرونده epub ("epub_language") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی شناسه‌ی یکتای انتشار الکترونیکی ("epub_uid") باید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) یک XML NAME باشد

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی عنوان ("html_title") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی مؤلّف ("epub_author") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی حامی ("epub_contributor") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی توضیحات ("epub_description") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی ناشر ("epub_publisher") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی حق انتشار ("epub_copyright") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی شناسه ("epub_identifier") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
fa: مقدار پیکربندی ویراست ("version") نباید برای نسخه‌ی سوم پرونده‌های انتشار الکترونیک(EPUB3) خالی باشد

en: invalid css_file: %r, ignored
fa: پرونده‌ی css نامعتبر%r: نادیده گرفته می‌شود

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
fa: سیاهه‌های پیام‌ها در %(outdir)s است.

en: targets for %d template files
fa: مقصد‌های قالب پرونده‌های %d

en: reading templates...
fa: خواندن قالب‌ها...

en: writing message catalogs...
fa: نوشتن سیاهه‌های پیام...

en: Look for any errors in the above output or in %(outdir)s/output.txt
fa: به دنبال هر یک از خطاهای بالا در یا در برون‌داد و یا در %(outdir)s/output.txt بگردید

en: broken link: %s (%s)
fa: پیوند خراب:  %s (%s)

en: Failed to compile regex in linkcheck_allowed_redirects: %r %s
fa: شکست در گردآوری عبارات باقاعده در linkcheck_allowed_redirects: %r %s

en: The manual pages are in %(outdir)s.
fa: صفحات راهنما در %(outdir)s است.

en: no "man_pages" config value found; no manual pages will be written
fa: هیچ مقداری برای تنظیمات «صفحات راهنما» ا نشد؛ بنابراین هیچ صفحه‌ی راهنمایی نوشته نخواهد شد

en: writing
fa: در حال نوشتن

en: "man_pages" config value references unknown document %s
fa: پیکربندی مقدارهای «صفحات راهنما» به سند ناشناخته‌ای ارجاع می‌دهند %s

en: The HTML page is in %(outdir)s.
fa: صفحه HTML در %(outdir)s است.

en: assembling single document
fa: سر جمع کرد تک سند

en: writing additional files
fa: نوشتن پرونده‌های اضافی

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
fa: پرونده‌ی اطّلاعات متن در پوشه‌ی %(outdir)s است.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through makeinfo
    (use 'make info' here to do that automatically).
fa: 
    در آن شاخه فرمان 'make' را اجرا کنید تا این‌ها رh با makeinfo اجرا کند
    (برای انجام خودکار `make info' را به کار ببرید).

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
fa: هیچ تنظیماتی برای «صفحات راهنما» پیدا نشد؛ بنابراین هیچ صفحه‌ی راهنمایی نوشته نخواهد شد

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
fa: مقدار پیکربندی اطّلاعات متن سندها (texinfo_documents) به سند ناشناخته‌ی %s ارجاع می‌دهد

en: processing %s
fa: در حال پردازش %s

en: resolving references...
fa: حل ارجاع‌ها...

en:  (in
fa:  (در

en: copying Texinfo support files
fa: رونوشت از پرونده‌های با پشتیبانی اطلاعات متن

en: error writing file Makefile: %s
fa: خطای نوشتن پرونده‌ی ساخت (Makefile) : %s

en: The text files are in %(outdir)s.
fa: پرونده‌ی متنی در پوشه‌ی %(outdir)s است.

en: error writing file %s: %s
fa: خطای نوشتن پرونده: %s, %s

en: The XML files are in %(outdir)s.
fa: پرونده‌ی XML در پوشه‌ی %(outdir)s است.

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
fa: پرونده‌های شبه XML در پوشه‌ی %(outdir)s.

en: build info file is broken: %r
fa: پرونده‌ی اطّلاعات ساخت خراب است: %r

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
fa: صفحات HTML در %(outdir)s است.

en: Failed to read build info file: %r
fa: شکست در خواندن پرونده‌ی اطّلاعات ساخت: %r

en: General Index
fa: فهرست کلی

en: index
fa: فهرست

en: next
fa: بعدی

en: previous
fa: قبلی

en: generating indices
fa: تولید نمایه‌ها

en: writing additional pages
fa: نوشتن صفحات اضافی

en: copying downloadable files...
fa: رونوشت از پرونده‌های قابل دریافت...

en: cannot copy downloadable file %r: %s
fa: نمی تواند از پرونده‌ی قابل دریافت %r: %s رونوشت بگیرد

en: Failed to copy a file in html_static_file: %s: %r
fa: شکست در رونوشت یک پرونده‌ی به html_static_file: %s: %r

en: copying static files
fa: رونوشت از پرونده‌های ثابت

en: cannot copy static file %r
fa: نمی تواند از پرونده‌ی ثابت %r رونوشت بگیرد

en: copying extra files
fa: رونوشت برداری از پرونده‌های اضافی

en: cannot copy extra file %r
fa: نمی تواند از پرونده‌ی اضافه‌ی %r رونوشت بگیرد

en: Failed to write build info file: %r
fa: شکست در نوشتن پرونده‌ی اطّلاعات ساخت: %r

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
fa: نمایه‌ی جستجو نمی‌تواند بارگزاری شود، ولی برای همه‌ی مستندات ساخته‌ نمی‌شود: نمایه‌ ناقص خواهد بود.

en: page %s matches two patterns in html_sidebars: %r and %r
fa: صفحه‌ی %s با دو الگو در نوار کناری صفحه (html_sidebars) هم‌خوانی دارد: %r و%r

en: a Unicode error occurred when rendering the page %s. Please make sure all config values that contain non-ASCII content are Unicode strings.
fa: هنگام ارائه‌ی صفحه‌ی %s خطای یونیکد رخ داد. لطفاً اطمینان حاصل کنید که تمام مقدارهای پیکربندی‌ها دارای محتوای غیر اَسکی، رشته‌متن‌های یونکد هستند.

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
fa: خطایی در نمایش صفحه‌ی %s رخ داد.
    علّت: %r

en: dumping object inventory
fa: خالی کردن فهرست اشیاء

en: dumping search index in %s
fa: خالی کردن نمایه‌ی جستجو در %s

en: invalid js_file: %r, ignored
fa: پرونده‌ی js نامعتبر%r: نادیده گرفته می‌شود

en: Many math_renderers are registered. But no math_renderer is selected.
fa: ارا‌ئه کننده‌های ریاضی زیادی ثبت شده‌اند، ولی هیچ کدام انتخاب نشده.

en: Unknown math_renderer %r is given.
fa: نمایش‌دهنده‌ی ریاضی نامشخّص %r داده شده.

en: html_extra_path entry %r does not exist
fa: مدخل مسیر اضافی (html_extra_path) %r وجود ندارد

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
fa: مدخل مسیر اضافی (html_extra_path) %r درون شاخه‌ی خارجی قرار دارد

en: html_static_path entry %r does not exist
fa: مدخل مسیر ثابت (html_static_path) %r وجود ندارد

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
fa: مدخل مسیر ثابت (html_static_path) %r درون شاخه‌ی خارجی قرار دارد

en: logo file %r does not exist
fa: پرونده‌ی آرم %r وجود ندارد

en: favicon file %r does not exist
fa: پرونده‌ی آیکون مورد علاقه %r وجود ندارد

en: %s %s documentation
fa: مستندات %s%s

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
fa: پرونده‌ی LaTeX در پوشه‌ی %(outdir)s است.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through (pdf)latex
    (use `make latexpdf' here to do that automatically).
fa: 
    در آن شاخه فرمان 'make' را اجرا کنید تا این‌ها را با لتکس(pdf) اجرا کند
    (برای انجام خودکار `make latexpdf' را به کار ببرید).

en: no "latex_documents" config value found; no documents will be written
fa: هیچ مقدار پیکربندی اسناد لتکسی (latex_documents) پیدا نشد؛ بنابراین هیچ سندی نوشته نخواهد شد

en: "latex_documents" config value references unknown document %s
fa: مقدار پیکربندی سندهای لتکس (latex_documents) به سند ناشناخته‌ی %s ارجاع می‌دهد

en: Index
fa: فهرست

en: Release
fa: انتشار

en: no Babel option known for language %r
fa: بدون گزینه‌ی Babel شناخته شده برای زبان %r

en: copying TeX support files
fa: رونوشت از پرونده‌های پشتیبانی لتکس

en: copying TeX support files...
fa: رونوشت از پرونده‌های پشتیبانی لتکس...

en: copying additional files
fa: رونوشت برداری از پرونده‌های اضافی

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
fa: کلید پیکربندی ناشناخته: latex_elements[%r]، نادیده گرفته می‌شود.

en: Unknown theme option: latex_theme_options[%r], ignored.
fa: کلید زمینه‌ی ناشناخته: latex_theme_options[%r]، نادیده گرفته می‌شود.

en: %r doesn't have "theme" setting
fa: %r فاقد تنظیمات زمینه است

en: %r doesn't have "%s" setting
fa: %r فاقد تنظیمات  "%s"  است

en: Exception occurred while building, starting debugger:
fa: در حین ساخت ایرادی رخ داد، شروع اشکال زدا:

en: Interrupted!
fa: قطع شد!

en: reST markup error:
fa: خطای نشانه‌گذاری متن بازساختمند (reST)

en: Encoding error:
fa: خطای کدگذاری نویسه:

en: The full traceback has been saved in %s, if you want to report the issue to the developers.
fa: اگر می‌‌خواهید مشکل را به توسعه‌دهندگان گزارش دهید، ردیابی کامل خطا در %s ذخیره شده است.

en: Recursion error:
fa: خطای بازگشتی:

en: This can happen with very large or deeply nested source files. You can carefully increase the default Python recursion limit of 1000 in conf.py with e.g.:
fa: این اتّفاق ممکن است برای پرونده‌های بسیار تو در توی منبع بیافتد. شما می‌توانید محدودیّت ۱۰۰۰ تایی مقدار پیش‌فرض اجرای بازگشت پایتون را در conf.py زیاد کنید، مثلاً با:

en: Exception occurred:
fa: ایراد رخ داد:

en: Please also report this if it was a user error, so that a better error message can be provided next time.
fa: لطفاً اگر این مورد خطای کاربر بوده، آن را گزارش دهید تا برای بارهای بعدی پیام خطای بهتری بتواند ارائه شود.

en: A bug report can be filed in the tracker at <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues>. Thanks!
fa: گزارش اشکال می تواند در ردیاب در مسیر <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues> ثبت شود. با سپاس!

en: job number should be a positive number
fa: شماره‌ی کار باید یک عدد مثبت باشد

en: For more information, visit <https://www.sphinx-doc.org/>.
fa: برای اطّلاعات بیشتر به <https://www.sphinx-doc.org/> بروید.

en: 
    Generate documentation from source files.
    
    sphinx-build generates documentation from the files in SOURCEDIR and places it
    in OUTPUTDIR. It looks for 'conf.py' in SOURCEDIR for the configuration
    settings. The 'sphinx-quickstart' tool may be used to generate template files,
    including 'conf.py'
    
    sphinx-build can create documentation in different formats. A format is
    selected by specifying the builder name on the command line; it defaults to
    HTML. Builders can also perform other tasks related to documentation
    processing.
    
    By default, everything that is outdated is built. Output only for selected
    files can be built by specifying individual filenames.
fa: 
    ایجاد مستندات از پرونده‌های مبدأ.
    
    سازنده‌ی اسفنکس مستندات را از روی پرونده های مبنع در پوشه‌‌ی منبع تولید کرده در پوشه‌ی برون‌داد قرار می‌دهد.
    این سازنده در پوشه‌ی مبدأ به دنبال پرونده 'conf.py' تنظیمات پیکربندی می‌گردد.
    این امکان وجود دارد که از ابزار شروع سریع اسفینکس ('sphinx-quickstart') برای تولید پرونده‌های قالب، که شامل پرونده 'conf.py' هم می‌شود استفاده شود.
    
    سازنده‌ی اسفینکس می توند مستندات را در قالب‌های گوناگونی از پرونده‌های خروجی ایجاد کند. قالب پرونده خروجی با مشخّص کردن نام سازنده در خط فرمان مشخّص می‌شود که به صورت پیش فرض HTML است.  همچنین، سازنده‌ها می‌توانند کارهای دیگر مربوط به فرآیند پردازش مستندسازی را انجام دهند.
    
    به صورت پیش فرض، هر چیزی که منسوخ شده باشد تولید می‌شود. برون‌داد برای پرونده‌های منتخب می‌تواند فقط با مشخّص کردن نام تک تک پرونده‌ها ساخته شود.

en: path to documentation source files
fa: مسیر پرونده‌های مستندات

en: path to output directory
fa: مسیری برای شاخه‌ی برون داد

en: a list of specific files to rebuild. Ignored if -a is specified
fa: لیست پرونده‌هایی که قرار است دوباره ساخته شوند. اگر با -a مشخّص شده باشند نادیده گرفته می‌شوند

en: general options
fa: گزینه‌های کلی

en: builder to use (default: html)
fa: قالب سازنده مورد استفاده (پیش‌فرض:html)

en: write all files (default: only write new and changed files)
fa: نوشتن همه‌ی پرونده‌ها (پیش‌گزیده: فقط پرونده‌های جدید نو تغییر یافته را بنویس)

en: don't use a saved environment, always read all files
fa: از محیط ذخیره شده استفاده نکن، همیشه همه پرونده ها را بخوان

en: path for the cached environment and doctree files (default: OUTPUTDIR/.doctrees)
fa: مسیر برای محیط ذخیره‌ شده و پرونده‌های doctree (پیش فرض: OUTPUTDIR /.doctrees)

en: build in parallel with N processes where possible (special value "auto" will set N to cpu-count)
fa: درصورت امکان ساخت به صورت موازی با N فرآیند پردازشی (مقدار ویژه‌ی «خودکار» شمار N را به تعداد پردازنده تنظیم می‌کند)

en: path where configuration file (conf.py) is located (default: same as SOURCEDIR)
fa: مسیر جایی که پرونده‌ی پیکربندی (conf.py) قرار دارد ( پیش‌گزیده: مثل پوشه‌ی منبع)

en: use no config file at all, only -D options
fa: هیچ پرونده‌ی پیکربندی‌ای استفاده نکن، فقط گزینه‌ی -D

en: override a setting in configuration file
fa: نادیده گرفتن تنظیماتی در پرونده‌ی پیکره‌بندی

en: pass a value into HTML templates
fa: مقداری را به قالب‌های HTML بدهید

en: define tag: include "only" blocks with TAG
fa: تعریف برچسب: «فقط» تکّه‌های با برچسب گنجانده شود

en: nit-picky mode, warn about all missing references
fa: حالت ریزبینانه، هشدار درباره‌ی همه‌ی ارجاع‌های ناپیدا

en: console output options
fa: گزنیه‌های برون‌داد میز فرمان

en: increase verbosity (can be repeated)
fa: افزایش ارائه‌ی جزئیّات (می تواند تکرار شود)

en: no output on stdout, just warnings on stderr
fa: بدون برون‌داد در درگاه خروجی استاندارد(stdout)، فقط هشدارها در درگاه استاندارد خطاها (stderr)

en: no output at all, not even warnings
fa: بدون هیچ برون‌داد، حتّی بدون هشدار

en: do emit colored output (default: auto-detect)
fa: خروجی رنگ شده منتشر شود (پیش‌فرض: تشخیص خودکار)

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
fa: خروجی رنگ شده منتشر نشود (پیش‌فرض: تشخیص خودکار)

en: write warnings (and errors) to given file
fa: نوشتن هشدارها (و خطاها) در پرونده‌ی داده شده

en: turn warnings into errors
fa: تغییر هشدارها به خطاها

en: with -W, keep going when getting warnings
fa: با سوییچ -W، در هنگام گرفتن هشدار ادامه بده

en: show full traceback on exception
fa: نمایش گزارش کامل ردیابی ایراد

en: run Pdb on exception
fa: ایراد در اجرای Pdb

en: cannot combine -a option and filenames
fa: نمی توان گزینه‌ی -a را با نام پرونده‌ها ترکیب کرد

en: cannot open warning file %r: %s
fa: امکان باز کردن پرونده هشدار نبود %r: %s

en: -D option argument must be in the form name=value
fa: نشانوند گزینه‌ی D- می‌بایست در قالب نام=مقدار (name=value) باشد

en: -A option argument must be in the form name=value
fa: نشانوند گزینه‌ی A- می‌بایست در قالب نام=مقدار (name=value) باشد

en: automatically insert docstrings from modules
fa: درج خودکار رشته‌مستندات را از پیمانه‌ها

en: automatically test code snippets in doctest blocks
fa: آزمایش خودکار تکّه‌کدها در قسمت‌های مختلف پیمانه‌ی doctest

en: link between Sphinx documentation of different projects
fa: پیوند بین اسناد Sphinx از پروژه های گوناگون

en: write "todo" entries that can be shown or hidden on build
fa: نوشتن مدخل‌های لیست اقدام‌ها ("todo")که در ساخت می تواند نشان داده و یا پنهان شوند

en: checks for documentation coverage
fa: بررسی برای پوشش اسناد

en: include math, rendered as PNG or SVG images
fa: گنجاندن رابطه‌های ریاضی که در قالب PNG یا SVG به نمایش در آمده

en: include math, rendered in the browser by MathJax
fa: گنجاندن رابطه‌های ریاضی که MathJax در مرورگر نمایش در آورده

en: conditional inclusion of content based on config values
fa: گنجاندن شرطی محتوا بر اساس مقادیر پیکربندی

en: include links to the source code of documented Python objects
fa: گنجاندن ویندهای کد منبع اشیاء مستند شده‌ی پایتون

en: create .nojekyll file to publish the document on GitHub pages
fa: ساخت پرونده‌ی nojekyll  برای انتشار سند در صفحات گیت-هاب

en: Please enter a valid path name.
fa: لطفاً نام مسیر معتبری را وارد کنید.

en: Please enter some text.
fa: لطفاً متنی وارد کنید.

en: Please enter one of %s.
fa: لطفاً یکی از  %s وارد کنید.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
fa: لطفاً یا y و یا n وارد کنید.

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
fa: لطفاً یک پسوند را وارد کنید، مثل: '.rst'  یا '.txt'.

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
fa: به ابزار شروع سریع اسفینکس %s خوش آمدید.

en: Please enter values for the following settings (just press Enter to
    accept a default value, if one is given in brackets).
fa: لطفاً مقدارهای تنظیمات زیر را وارد کنید
    (اگر مقدار پیش‌گزیده‌ای درون داده کروشه شده بود، برای برای پذیرش آن فقط کلید Enter‌را فشار دهید).

en: Selected root path: %s
fa: مسیر برگزیده‌ی ریشه‌ی مستندات: %s

en: Enter the root path for documentation.
fa: مسیر ریشه‌ی مستندات را وارد کنید.

en: Root path for the documentation
fa: مسیر ریشه‌ی مستندات

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
fa: خطا: در مسیر ریشه‌ی انتخاب شده‌، پرونده‌ی conf.pyی دیگری یپدا شد.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
fa: ابراز شروع سریع اسفینکس روی پروژه‌های از قبل موجود اسفینکس بازنویسی نمی‌کند.

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
fa: لطفاً یک مسیر ریشه‌ی جدید وارد کنید (یا برای خروج Enter‌ را بزنید)

en: You have two options for placing the build directory for Sphinx output.
    Either, you use a directory "_build" within the root path, or you separate
    "source" and "build" directories within the root path.
fa: شما برای تعیین شاخه‌ی ساخت برای برون‌داد اسفینکس دو گزینه دارید.
    یا از شاخه‌ای با نام "_build" درون شاخه‌ی ریشه استفاده کنید،
    و یا شاخه‌های را درون یک مسیر ریشه با نام‌های منبع (source) و ساخت (build) جدا کنید.

en: Separate source and build directories (y/n)
fa: شاخه‌های منبع و ساخت از یکدیگر جدا شوند؟(y/n)

en: Inside the root directory, two more directories will be created; "_templates"
    for custom HTML templates and "_static" for custom stylesheets and other static
    files. You can enter another prefix (such as ".") to replace the underscore.
fa: درون شاخه‌ی ریشه، دو شاخه‌ی دیگر ساخته خواهد شد؛
    "_templates" برای قالب‌های سفارشی HTML و "_static" برای قالب برگه‌ها و بقیّه‌ی پرونده‌های ثابت.
    شما می‌توانید پیشوند دیگری (مانند «.») برای جایگزینی نویسه‌ی خط به کار ببرید.

en: Name prefix for templates and static dir
fa: برای  شاخه‌های قالب‌ها (templates) و ثابت‌ها (static) نویسه‌ی پیشوندی را بنویسید

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
fa: نام پروژه در چندین جا در سند ساخته شده به کار می‌رود.

en: Project name
fa: نام پروژه

en: Author name(s)
fa: نام نویسنده (ها)

en: Sphinx has the notion of a "version" and a "release" for the
    software. Each version can have multiple releases. For example, for
    Python the version is something like 2.5 or 3.0, while the release is
    something like 2.5.1 or 3.0a1. If you don't need this dual structure,
    just set both to the same value.
fa: اسفینکس نظریّه‌ای برای یک «نسخه» و یک «نگارش» برای نرم افزار دارد.
    هر نسخه‌ای می تواند چندید نگارش داشته باشد.
     مثلاً برای پایتون نسخه‌ چیزی شبیه به ۲/۵ یا ۳/۰ است،
     در حالی که انتشار چیزیست شبیه به ۲/۵/۱ یا ۳/۰a۱ 
    .
    اگر شما نیازی به این ساختار دوگانه ندارید، هر دو را یکی تعیین کنید.

en: Project version
fa: نسخه انتشار پروژه

en: Project release
fa: انتشار پروژه

en: If the documents are to be written in a language other than English,
    you can select a language here by its language code. Sphinx will then
    translate text that it generates into that language.
    
    For a list of supported codes, see
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.
fa: اگر مستندات قرار است با زبانی غیر از انگلیسی نوشته شود،
    می توانید همین‌جا یک زبان را با انتخاب کد زبانیش انتخاب کنید.
    اسفینکس سپس متن‌هایی را که تولید می‌کند را به آن زبان ترجمه می‌کند.
    
    برای فهرست زبان‌های پشتیبانی شده، به این نشانی مراجعه کنید
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.

en: Project language
fa: زبان پروژه

en: The file name suffix for source files. Commonly, this is either ".txt"
    or ".rst". Only files with this suffix are considered documents.
fa: پسوند نام پرونده برای پرونده‌های منبع. معمولاً این پسوند یا ".txt" است و یا ".rst".
    فقط پرونده‌هایی بای این پسوند به عنوان اسناد در نظر گرفته می‌شوند.

en: Source file suffix
fa: پسوند پرونده‌ی منبع

en: One document is special in that it is considered the top node of the
    "contents tree", that is, it is the root of the hierarchical structure
    of the documents. Normally, this is "index", but if your "index"
    document is a custom template, you can also set this to another filename.
fa: یک سند از آن جهت خاص است که  به عنوان بست بالایی «درختواره‌ی محتوا» در نظر گرفته می‌شود.
    یعنی، این سند ریشه‌ی ساختار سلسله مراتبی اسناد است.
    معمولاً سند این کار «نمایه» است، ولی اگر سند «نمایه‌»‌ی شما قالب سفارشی است؛ می توانید آن را به نام دیگری تغییر دهید.

en: Name of your master document (without suffix)
fa: نام سند اصلی شما (بدون پسوند)

en: Error: the master file %s has already been found in the selected root path.
fa: خطا: پرونده‌ی اصلی %s از قبل در مسیر ریشه‌ی برگزیده بوده‌است.

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
fa: ابراز شروع سریع اسفینکس روی پرونده‌های از قبل موجود بازنویسی نمی‌کند.

en: Please enter a new file name, or rename the existing file and press Enter
fa: لطفاُ یک نام جدید وارد کنید، یا نام پرونده‌ی موجود را تغییر دهید و Enter‌ را فشار دهید

en: Indicate which of the following Sphinx extensions should be enabled:
fa: مشخّص کنید کدام یک از این افزونه‌های اسفینکس باید فعّال باشد:

en: Note: imgmath and mathjax cannot be enabled at the same time. imgmath has been deselected.
fa: یادداشت: ابزارهای‌ imgmath و mathjax نمی‌توانند در یک زمان فعّال باشند. انتخاب imgmath لغو شد.

en: A Makefile and a Windows command file can be generated for you so that you
    only have to run e.g. `make html' instead of invoking sphinx-build
    directly.
fa: پرونده‌های خط‌فرمان ویندوز و Makefile می‌توانند برای شما تولید شوند، به گونه‌ای که شما فقط نیاز باشد تا مثلاً فرمان `make html' را به جای فراخوان مستقیم ابزار ساخت اسفینکس اجرا کنید.

en: Create Makefile? (y/n)
fa: آیا پرونده‌ی‌ make ایجاد شود؟ (y/n)

en: Create Windows command file? (y/n)
fa: آیا پرونده‌ی خط فرمان ویندوز ساخته شود؟ (y/n)ٍ

en: Creating file %s.
fa: ایجاد پرونده‌ی %s.

en: File %s already exists, skipping.
fa: پرونده‌ی %s در حال حاضر وجود دارد، رد شدن.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
fa: پایان یافت: ساختار آغازین شاخه ایجاد شد.

en: You should now populate your master file %s and create other documentation
    source files.
fa: شما باید حالا دیگر پرونده‌ی اصلی‌تان %s را جمع آوری کنید
     و بقیّه‌ی پرونده‌های منبع مستندات را ایجاد کنید.

en: Use the Makefile to build the docs, like so:
       make builder
fa: از Makefile  برای ساختن مستندات استفاده کنید، مانند این:
       make builder

en: Use the sphinx-build command to build the docs, like so:
       sphinx-build -b builder %s %s
fa: از فرمان ساخت اسفینکس برای ساختن مستندات استفاده کنید، مانند این:
       sphinx-build -b builder %s %s

en: where "builder" is one of the supported builders, e.g. html, latex or linkcheck.
fa: که در آن سازنده یکی از سازنده‌های پشتیبانی شده است، مانند html, latex و یا linkcheck.

en: 
    Generate required files for a Sphinx project.
    
    sphinx-quickstart is an interactive tool that asks some questions about your
    project and then generates a complete documentation directory and sample
    Makefile to be used with sphinx-build.
fa: 
    تولید پرونده‌های مورد نیاز برای یک پروژه‌ی اسفینکس
    
    ابزار شروع سریع اسفینکس ابزاری تعاملی است که شماری سؤال درباره‌ی پروژه‌یتان از شما می پرسد
    و سپس یک شاخه‌ی کامل مستندات و پرونده ساخت Makefile را برای استفاده به همراه ابزار ساخت اسفینکس تولید می‌کند.

en: quiet mode
fa: حالت سکوت

en: project root
fa: ریشه‌ی پروژه

en: Structure options
fa: گزینه‌های ساختار

en: if specified, separate source and build dirs
fa: در صورتی مشخّص شدن، شاخه‌های منبع و ساخت از یکدیگر جدا می‌شوند

en: if specified, create build dir under source dir
fa: در صورت مشخّص بودن، شاخه‌ی build (ساخت) را درون شاخه‌ی منبع بساز

en: replacement for dot in _templates etc.
fa: جایگزینی نقطه در _templates (قالب‌ها) و ... .

en: Project basic options
fa: گزینه‌های اساسی پروژه

en: project name
fa: نام پروژه

en: author names
fa: نام نویسندگان

en: version of project
fa: نسخه انتشار پروژه

en: release of project
fa: انتشار پروژه

en: document language
fa: زبان سند

en: source file suffix
fa: پسوند پرونده‌ی منبع

en: master document name
fa: نام سند اصلی

en: use epub
fa: استفاده epub

en: Extension options
fa: گزینه‌های افزونه

en: enable %s extension
fa: فعّال‌سازی %s افزونه

en: enable arbitrary extensions
fa: فعّال‌سازی افزونه‌های اختیاری

en: Makefile and Batchfile creation
fa: ایجاد Makefile و Batchfile

en: create makefile
fa: ایجاد پرونده‌ی سازنده (makefile)

en: do not create makefile
fa: پرونده‌ی سازنده (makefile) را ایجاد نکن

en: create batchfile
fa: ایجاد Batchfile

en: do not create batchfile
fa: batchfile را ایجاد نکن

en: use make-mode for Makefile/make.bat
fa: اسفتاده از حالت ایجاد برای پرونده‌های Makefile/make.bat

en: do not use make-mode for Makefile/make.bat
fa: عدم اسفتاده از حالت ایجاد برای پرونده‌های Makefile/make.bat

en: Project templating
fa: قالب سازی پروژه

en: template directory for template files
fa: شاخه‌ی قالب شامل پرونده‌های قالب

en: define a template variable
fa: تعریف متغیّر قالب

en: "quiet" is specified, but any of "project" or "author" is not specified.
fa: حالت «ساکت» تعیین شده، ولی یکی از موارد «پروژه» یا «نویسنده» مشخّص نشده.

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
fa: خطا: مسیر مشخّص شده پوشه نیست، یا از قبل پرونده‌های اسفینکس وجود داشته‌اند.

en: sphinx-quickstart only generate into a empty directory. Please specify a new root path.
fa: ابزار شروع سریع اسفینکس فقط یک پوشه‌ی خالی درست می کند. لطفاً یک مسیر ریشه‌ی جدید مشخّص کنید.

en: Invalid template variable: %s
fa: متغیرهای نامعتبرقالب؛ %s

en: non-whitespace stripped by dedent
fa: غیرفاصله‌ در فرآیند حذف فاصله‌ از ابتدای سطر حذف شد

en: Invalid caption: %s
fa: برچسب نامعتبر:%s

en: line number spec is out of range(1-%d): %r
fa: شماره‌ی سطر مشخّص شده خارج از بازه‌ی (1-%d) است: %r

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
fa: امکان استفاده از هر دوی %sو%s نیست

en: Include file %r not found or reading it failed
fa: پرونده‌ی گنجانده شده %r یا پیدا نشد و یا خواندن آن شکست خورد

en: Encoding %r used for reading included file %r seems to be wrong, try giving an :encoding: option
fa: کدگذاری %r که باری خواندن پرونده‌ی گنجانده شده‌ی %r اسفتاده شده به نظر می رسد اشتباه باشد، استفاده از گزینه‌ی کدگذاری ( :encoding:) را امتحان کنید

en: Object named %r not found in include file %r
fa: شیئ با نام %r در پرونده‌ی %r پیدا نشد

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
fa: امکان استفاده‌ی گزینه‌ی «هم‌خوان شماره‌ی سطر» (lineno-match) با مجموعه‌ی سطرهای گسیخته وجود ندارد

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
fa: سطر مشخّص شده %r: هیچ سطری از پرونده‌ی گنجانده شده %r بیرون کشیده نشده

en: toctree contains reference to excluded document %r
fa: درختواره‌ی فهرست مطالب ارجاعی به سند کنار گذاشته شده %r را دارد

en: toctree contains reference to nonexisting document %r
fa: فهرست مطالب شامل ارجاع به سند ناموجود %r است

en: Section author:
fa: نویسنده این بخش:

en: Module author:
fa: نویسنده این ماژول:

en: Code author:
fa: نویسنده ی کد:

en: Author:
fa: نویسنده:

en: ":file:" option for csv-table directive now recognizes an absolute path as a relative path from source directory. Please update your document.
fa: گزینه‌ی ":file:" برای دستورالمعل جدول داده‌های جداشده با کاما (csv-table) حالا دیگر مسیر ثابت را یک مسیر نسبی از شاخه‌ی منبع در نظر می گیرد. لطفاُ سندتان را به روز رسانی کنید.

en: Duplicate C declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. c:%s:: %s'.
fa: اعلان C تکراری، که در %s:%s هم تعریف شده.
    اعلان '.. c:%s:: %s' است.

en: Parameters
fa: پارامترها

en: Returns
fa: بازگشت ها

en: Return type
fa: نوع برگشتی

en: member
fa: عضو

en: variable
fa: متغیّر

en: function
fa: تابع

en: macro
fa: ماکرو

en: struct
fa: ساختار

en: union
fa: اجتماع

en: enum
fa: شمارش

en: enumerator
fa: شمارنده

en: type
fa: گونه

en: function parameter
fa: مؤلّفه‌ی تابع

en: New in version %s
fa: جدید در نسخه %s

en: Changed in version %s
fa: تغییر داده شده در نسخه %s

en: Deprecated since version %s
fa: منسوخ شده از نسخه %s

en: duplicate citation %s, other instance in %s
fa: نقل‌قول %s تکراری، مورد دیگر در %s قرار دارد

en: Citation [%s] is not referenced.
fa: نقل [%s] قول ارجاع داده نشده.

en: Duplicate C++ declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. cpp:%s:: %s'.
fa: اعلان ++C تکراری، که در %s:%s هم تعریف شده.
    اعلان '.. cpp:%s:: %s' است.

en: Template Parameters
fa: پارامترهای قالب

en: Throws
fa: ایجاد

en: class
fa: کلاس

en: concept
fa: کانسپت

en: template parameter
fa: مؤلّفه‌ی قالب

en: %s() (built-in function)
fa: %s() (توابع درونی)

en: %s() (%s method)
fa: %s() (%s متد)

en: %s() (class)
fa: %s (کلاس)

en: %s (global variable or constant)
fa: %s (متغیّر عمومی یا مقدار ثابت)

en: %s (%s attribute)
fa: %s (%s مشخصه)

en: Arguments
fa: نشانوندها

en: %s (module)
fa: %s (ماژول)

en: method
fa: متد

en: data
fa: داده

en: attribute
fa: مشخّصه

en: module
fa: ماژول

en: duplicate %s description of %s, other %s in %s
fa: توضیح %s تکراری از %s، مورد دیگر%s در %s قرار دارد

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
fa: بر چسب معادله ی %s تکرار است، مورد دیگر در %s قرار دارد

en: Invalid math_eqref_format: %r
fa: قالب مرجع معادله‌‌ی ریاضی (math_eqref_format) نامعتبر: %r

en: Variables
fa: متغیر ها

en: Raises
fa: برانگیختن

en: %s() (in module %s)
fa: %s() (در ماژول %s)

en: %s (in module %s)
fa: %s (در ماژول %s)

en: %s (built-in variable)
fa: %s (متغیر درونی)

en: %s (built-in class)
fa: %s (کلاس درونی)

en: %s (class in %s)
fa: %s (کلاس در %s)

en: %s() (%s class method)
fa: %s() (%s شگرد کلاس)

en: %s() (%s static method)
fa: %s() (%s متد استاتیک)

en: %s (%s property)
fa: %s(%sویژگی)

en: Python Module Index
fa: نمایه ی ماژول های پایتون

en: modules
fa: ماژول ها

en: Deprecated
fa: منسوخ شده

en: exception
fa: ایراد

en: static method
fa: متد استاتیک

en: property
fa: ویژگی

en: duplicate object description of %s, other instance in %s, use :noindex: for one of them
fa: توضیح تکراری شیئ %s، نمونه‌ی دیگر در %s قرار دارد، برای یک مورد از :noindex: استفاده کنید

en: more than one target found for cross-reference %r: %s
fa: برای ارجاع متقابل %r بیش از یک هدف پیدا شد: %s

en:  (deprecated)
fa:  (منسوخ)

en: %s (directive)
fa: %s (دستورالمعل)

en: :%s: (directive option)
fa: %s (گزینه‌ی دستورالمعل)

en: %s (role)
fa: %s (نقش)

en: directive
fa: دستورالمعل

en: directive-option
fa: گزینه‌ی دستورالمعل

en: role
fa: نقش

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
fa: توضیح تکراری از %s %s، مورد دیگر در %s قرار دارد

en: environment variable; %s
fa: متغیرهای عمومی؛ %s

en: Malformed option description %r, should look like "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" or "+opt args"
fa: توضیح بدشکل برای گزینه‌ی %r، باید شبیه این‌ها باشد "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" یا "+opt args"

en: %s command line option
fa: %s گزینه‌ی خط فرمان

en: command line option
fa: گزینه خط فرمان

en: glossary term must be preceded by empty line
fa: یک خط خالی باید پیش از اصطلاح واژه‌نامه باشد

en: glossary terms must not be separated by empty lines
fa: اصطلاحات واژه‌نامه نباید با خطوط خالی از هم جدا شوند

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
fa: به نظر می رسد واژه‌نامه اشتباه شکل داده شده است، فاصله‌گذاری از ابتدای سطر را بررسی کنید

en: glossary term
fa: اصطلاح واژه‌نامه

en: grammar token
fa: نشانه ی گرامری

en: reference label
fa: برچسب ارجاع

en: environment variable
fa: متغیّر عمومی

en: program option
fa: اختیارات برنامه

en: document
fa: سند

en: Module Index
fa: فهرست ماژول ها

en: Search Page
fa: صفحه جستجو

en: duplicate label %s, other instance in %s
fa: بر چسب تکراری %s، مورد دیگر در %s قرار دارد

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
fa: تکرار توضیح %s از %s، مورد دیگر در%s قرار دارد

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
fa: شماره‌ی شکل غیر فعّال است. گزینه‌ی :numref: نادیده گرفته می‌شود.

en: Failed to create a cross reference. Any number is not assigned: %s
fa: شکست در ایجاد ارجاع متقابل. هیچ شماره انتساب داده نشده: %s

en: the link has no caption: %s
fa: پیوند هیچ برچسبی ندارد: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
fa: قالب شماره‌ی شکل نامعتبر: %s (%r)

en: invalid numfig_format: %s
fa: قالب شماره‌ی شکل نامعتبر:  %s

en: new config
fa: پیکربندی جدید

en: config changed
fa: پیکربندی تغییر داده شد

en: extensions changed
fa: افزونه‌ها تغییر کردند

en: build environment version not current
fa: نسخه‌ی محیط ساخت به‌روز نیست

en: source directory has changed
fa: شاخه ی منبع تغییر کرد

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
fa: این محیط با سازنده‌ی انتخاب شده سازگار نیست، لطفاً یک خوشه‌ی اسناد دیگری را انتخاب کنید.

en: Failed to scan documents in %s: %r
fa: پویش اسناد %s: %r شکست خورد

en: Domain %r is not registered
fa: دامنه ی %r ثبت نشده

en: self referenced toctree found. Ignored.
fa: درختواره‌ی فهرست مطالب با ارجاع به خود پیدا شده. نادیده گرفته می‌شود.

en: document isn't included in any toctree
fa: سند در هیچ درختواره‌ی فهرست مطالبی گنجانده نشده

en: see %s
fa: %s را ببینید

en: see also %s
fa: %s را هم ببینید

en: unknown index entry type %r
fa: نوع ناشناخته مدخل نمایه %r

en: Symbols
fa: نماد ها

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
fa: دور تسلسل در درختواره‌ی ارجاعات فهرست مطالب تشخیص داده شده، نادیده گرفته می‌شوند: %s <- %s

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
fa: فهرست مطالب دارای ارجاع به سند %r است که عنوانی ندارد: هیچ پیوندی تولید نخواهد شد

en: image file not readable: %s
fa: پرونده‌ی تصویر خوانا نیست: %s

en: image file %s not readable: %s
fa: پرونده‌ی عکس  %s خوانا نیست:  %s

en: download file not readable: %s
fa: پرونده‌ی دریافت شده خوانا نیست: %s

en: %s is already assigned section numbers (nested numbered toctree?)
fa: شماره‌ی قسمت‌ها پیش‌تر به %s نسبت داده شده ( آیا درختواره‌ی فهرست مطالب شماره‌گذاری تو در تو دارد؟)

en: Would create file %s.
fa: پرونده‌ی %s را می سازد.

en: 
    Look recursively in <MODULE_PATH> for Python modules and packages and create
    one reST file with automodule directives per package in the <OUTPUT_PATH>.
    
    The <EXCLUDE_PATTERN>s can be file and/or directory patterns that will be
    excluded from generation.
    
    Note: By default this script will not overwrite already created files.
fa: 
    به صورت بازگشتی در مسیر <MODULE_PATH> دنبال پیمانه‌هاو بسته‌های پایتون بگرد و 
    با به ازای دستورالمعل‌های خودکار پیمانه‌ی هر بسته در مسیر خروجی <OUTPUT_PATH> یک پرونده‌ی reST بساز.
    
    الگوی استثتاء های <EXCLUDE_PATTERN> می‌تواند الگوی پرونده‌ها و یا شاخه‌هایی باشد که از تولید کنار گذاشته شده‌اند.
    
    توجّه: به صورت پیش فرض این اسکریپت روی پرونده‌های از پیش ساخته شده دوباره نویسی نمی‌کند.

en: path to module to document
fa: مسیر پیمانه به سند

en: fnmatch-style file and/or directory patterns to exclude from generation
fa: الگوها‌ی به سبک fnmatch در پرونده و یا شاخه برای کنار گذاشتن از تولید

en: directory to place all output
fa: پوشه‌ای برای قرار دادن همه‌ی برون دادها

en: maximum depth of submodules to show in the TOC (default: 4)
fa: نهایت عمق زیر پیمانه‌ها برای نشان دادن در فهرست مطالب (پیش‌گزیده: ۴)

en: overwrite existing files
fa: بازنویسی پرونده‌های موجود

en: follow symbolic links. Powerful when combined with collective.recipe.omelette.
fa: ردگیری پیوند نمادین. وقتی با collective.recipe.omelette ترکیب می‌شود توانمند است.

en: run the script without creating files
fa: اجرای اسکریپت بدون ساخت پرونده

en: put documentation for each module on its own page
fa: قرار دادن مستندات هر پیمانه در صفحه‌ی خودش

en: include "_private" modules
fa: در برداشتن پیمانه‌های «خصوصی»(_private)

en: filename of table of contents (default: modules)
fa: نام پرونده فهرست مطالب (پیش‌گزیده: پیمانه‌ها)

en: don't create a table of contents file
fa: پرونده‌ی فهرست مطالب را ایجاد نکن

en: don't create headings for the module/package packages (e.g. when the docstrings already contain them)
fa: برای بسته‌ها و پیمانه‌ها سربرگ نساز (مثلاً وقتی رشته‌متن‌های مستندات از قبل آن‌ها را داشته باشند)

en: put module documentation before submodule documentation
fa: قرار دادن مستندات پیمانه پیش از مستندات پیمانه‌ی زیرمجموعه‌‌اش

en: interpret module paths according to PEP-0420 implicit namespaces specification
fa: تفسیر مسیرهای پیمانه بر اساس ویژگی‌های ضمنی فضای نام‌ها در PEP -0420

en: file suffix (default: rst)
fa: پسوند پرونده ( پیش فرض: rst)

en: generate a full project with sphinx-quickstart
fa: تولید یک پروژه‌ی کامل با ابزار شروع سریع اسفینکس

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
fa: پیوست مسیر پیمانه (module_path) به مسیر سیستم (sys.path)، هنگامی به کار می‌رود که گزینه‌ی full-- داده شود

en: project name (default: root module name)
fa: نام پروژه (پیش‌گزیده: نام پیمانه‌ی ریشه)

en: project author(s), used when --full is given
fa: نویسنده(های) پروژه، وقتی که گزینه‌ی --full داده شده باشد استفاده می شود

en: project version, used when --full is given
fa: نسخه‌ی پروژه، وقتی که گزینه‌ی --full داده شده باشد استفاده می شود

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
fa: نگارش پروژه، وقتی که گزینه‌ی --full داده شده باشد استفاده می شود، پیش‌گزیده همان شماره‌ی نسخه (--doc-version) است

en: extension options
fa: گزینه های افزونه

en: %s is not a directory.
fa: %s شاخه نیست.

en: invalid regex %r in %s
fa: عبارت باقاعده‌ی نامعتبر %r در %s

en: Testing of coverage in the sources finished, look at the results in %(outdir)spython.txt.
fa: آزمودن پوشش  منابع پایان یافت، به نتایج در %(outdir)spython.txt نگاهی بیاندازید.

en: invalid regex %r in coverage_c_regexes
fa: عبارات باقاعده‌ی نامعتبر %r در پوشش عبارت باقاعده‌ی زبان سی (coverage_c_regexes)

en: undocumented c api: %s [%s] in file %s
fa: رابط برنامه‌نویسی مستند نشده‌ی C: %s [%s] در پرونده‌ی %s

en: module %s could not be imported: %s
fa: امکان وارد کردن پیمانه‎ی %s نبود: %s

en: undocumented python function: %s :: %s
fa: تابع پایتونی بدون مستندات: %s :: %s

en: undocumented python class: %s :: %s
fa: کلاس مستندسازی نشده‌ی پایتون: %s :: %s

en: undocumented python method: %s :: %s :: %s
fa: شگرد مستندسازی نشده‌ی پایتون: %s :: %s :: %s

en: missing '+' or '-' in '%s' option.
fa: فاقد «+» یا «-» در گزینه‌ی '%s'.

en: '%s' is not a valid option.
fa: "%s" یک گزینه‌ی معتبر نیست.

en: '%s' is not a valid pyversion option
fa: '%s' یک گزینه‌ی معتبر نسخه‌ی پایتون (pyversion) نیست

en: invalid TestCode type
fa: نوع TestCode  نامعتبر

en: Testing of doctests in the sources finished, look at the results in %(outdir)s/output.txt.
fa: آزمایش مستندات منابع به پایان رسید، به نتایج در %(outdir)s/output.txt نگاهی بیاندازید.

en: no code/output in %s block at %s:%s
fa: بدون کد/خروجی در تکّه‌ی %s در %s:%s

en: ignoring invalid doctest code: %r
fa: نادیده گرفتن کد پیمانه‌ی doctest : %r

en: ====================== slowest reading durations =======================
fa: ====================== کند ترین زمان خواندن =======================

en: Graphviz directive cannot have both content and a filename argument
fa: دستورالعمل Graphviz نمی تواند هم نشانوند محتوا را داشته باشد و هم نام پرونده

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
fa: پرونده گنجانده شده‌ی خارجی Graphviz  %r یا پیدا نشد و یا خواندنش با شکست رو به رو شد

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
fa: نادیده گرفتن دستورالعمل «graphviz» بدون محتوا.

en: dot did not produce an output file:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
fa: dot  هیچ پرونده‌ی برون‌دادی تولید نکرد:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: dot command %r cannot be run (needed for graphviz output), check the graphviz_dot setting
fa: فرمان dot %r نمی‌تواند اجرا شود (زیرا نیازمند برون‌داد graphviz است)، تنظیمات graphviz_dot را بررسی کنید

en: dot exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
fa: dot  با خطایی از کار افتاد:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: graphviz_output_format must be one of 'png', 'svg', but is %r
fa: قالب خروجی graphviz باید یکی از قالب های 'png' یا  'svg' باشد ولی %r است

en: dot code %r: %s
fa: کد دات: %r: %s

en: [graph: %s]
fa: [گراف:%s]

en: [graph]
fa: [گراف:]

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
fa: تبدیل با خطایی از کار افتاد:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: convert command %r cannot be run, check the image_converter setting
fa: فرمان تبدیل %r را نمی توان اجرا کرد، تنظیمات image_converter را بررسی کنید

en: LaTeX command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_latex setting
fa: فرمان لتکس %r را نمی توان اجرا کرد(برای نمایش ریاضی لازم است)، تنظیمات imgmath_latex را بررسی کنید

en: %s command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_%s setting
fa: %sفرمان %r را نمی توان اجرا کرد(برای نمایش ریاضی لازم است)، تنظیمات imgmath_%s را بررسی کنید

en: display latex %r: %s
fa: نمایش لتکس: %r: %s

en: inline latex %r: %s
fa: لتکس بین سطری: %r: %s

en: Permalink to this equation
fa: پیوند ثابت به این معادله

en: intersphinx inventory has moved: %s -> %s
fa: سیاهه‌ی بین اسفینکس جا به جایی را انجام داد: %s -> %s

en: loading intersphinx inventory from %s...
fa: بارگذاری سیاهه‌ی بین اسفینکس از %s...

en: encountered some issues with some of the inventories, but they had working alternatives:
fa: مشکلاتی در برخی از سیاهه‌ها به وجود آمد،ولی این مشکلات راه‌های جایگزین های داشته‌اند:

en: failed to reach any of the inventories with the following issues:
fa: شکست در رسیدن به یکی از سیاهه‌ها به خاطر مشکلات زیر:

en: (in %s v%s)
fa: (در %s v%s)

en: (in %s)
fa: (در %s )

en: intersphinx identifier %r is not string. Ignored
fa: شناساگر بین اسفینکس %r رشته‌متن نیست. نادیده گرفته شد

en: Failed to read intersphinx_mapping[%s], ignored: %r
fa: شکست در خواندن intersphinx_mapping[%s]، نادیده گرفته می‌شود: %r

en: [source]
fa: [منبع]

en: Todo
fa: در دست انجام

en: TODO entry found: %s
fa: مدخل فهرست اقدام پیدا شد: %s

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
fa: (<original entry> در%s و سطر %d جای گرفته است.)

en: original entry
fa: مدخل اصلی

en: highlighting module code...
fa: برجسته کردن کد پیمانه...

en: [docs]
fa: [مستندات]

en: Module code
fa: کد ماژول

en: <h1>Source code for %s</h1>
fa: <h1>کد منبع برای %s </h1>

en: Overview: module code
fa: بررسی اجمالی: کد ماژول

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
fa: <h1> همه‌ی پیمانه‌هایی که برایشان کد در دسترس است</h1>

en: invalid value for member-order option: %s
fa: مقدار نامعتبر برای گزینه‌ی ترتیب اعضا (member-order): %s

en: invalid value for class-doc-from option: %s
fa: مقدار نامعتبر برای گزینه‌ی «از مستندات کلاس» class-doc-from:%s

en: invalid signature for auto%s (%r)
fa: امضای ناشناخته‌ برای %s (%r)

en: error while formatting arguments for %s: %s
fa: خطا در قالب بندی نشانوند برای %s: %s

en: don't know which module to import for autodocumenting %r (try placing a "module" or "currentmodule" directive in the document, or giving an explicit module name)
fa: مشخّص نیست کدام پیمانه را برای مستندسازی خودکار فراخوان کند %r (سعی کنید دستورالعمل «module» یا «currentmodule» را در سند قرار دهید، یا یک نام واضح برای پیمانه ارائه دهید)

en: A mocked object is detected: %r
fa: شیئ ساختگی شناسایی شد: %r

en: error while formatting signature for %s: %s
fa: خطا در قالب بندی امضا برای %s: %s

en: "::" in automodule name doesn't make sense
fa: "::"  در پیمانه‌ی خودکار معنی نمی‌دهد

en: signature arguments or return annotation given for automodule %s
fa: نشانوند‌های امضا یا یادداشت مقدار برگشتی داده شده برای پیمانه‌ی خودکار %s

en: __all__ should be a list of strings, not %r (in module %s) -- ignoring __all__
fa: __all__ باید لیستی از رشته‌متن ها باشد، نه %r (در پیمانه‌ی %s) -- __all__ نادیده گرفته می‌شود

en: missing attribute mentioned in :members: option: module %s, attribute %s
fa: ویژگی نایاب در گزینه‌ی :members: قید شده: پیمانه‌ی:%s، ویژگی %s

en: Failed to get a function signature for %s: %s
fa: شکست در دریافت امضای تابع برای %s: مؤلّفه پیدا نشد: %s

en: Failed to get a constructor signature for %s: %s
fa: شکست در دریافت امضای سازنده‌ی شیئ برای %s: مؤلّفه پیدا نشد: %s

en: Bases: %s
fa: پایه ها:%s

en: missing attribute %s in object %s
fa: ویژگی ناموجود %s در شیئ %s

en: alias of %s
fa: نام جانشین %s

en: alias of TypeVar(%s)
fa: نام جانشین نوع متغیر(%s)

en: Failed to get a method signature for %s: %s
fa: شکست در دریافت امضای شگرد برای %s: مؤلّفه پیدا نشد: %s

en: Invalid __slots__ found on %s. Ignored.
fa: __slots__ نامعتبر در %sیدا شد و نادیده گرفته شد.

en: Failed to parse a default argument value for %r: %s
fa: شکست در تحلیل مقدار پیش‌گزیده‌‌ی نشانوند برای %r: %s

en: Failed to update signature for %r: parameter not found: %s
fa: شکست در به روز رسانی امضا برای %r: مؤلّفه پیدا نشد: %s

en: Failed to parse type_comment for %r: %s
fa: شکست در تحلیل نوع یادداشت برای %r: %s

en: autosummary references excluded document %r. Ignored.
fa: ارجاعات خلاصه‌ی خودکار سند %r حذف کنار گذاشته. نادیده گرفته می‌شود.

en: autosummary: stub file not found %r. Check your autosummary_generate setting.
fa: خلاصه‌ی خودکار: خرده‌پرونده‌ی %r پیدا نشد. تنظیمات تولید خلاصه‌ی خودکار(autosummary_generate) را بررسی کنید.

en: A captioned autosummary requires :toctree: option. ignored.
fa: خلاصه‌ی خودکار عنوان‌ٔار نیازمند گزینه‌ی :toctree: است، نادیده گرفته می‌شود.

en: failed to parse name %s
fa: شکست در تجزیه تحلیل نام %s

en: failed to import object %s
fa: شکست در وارد کردن شیئ %s

en: autosummary_generate: file not found: %s
fa: تولید خلاصه خودکار: پرونده پیدا نشد: %s

en: autosummary generats .rst files internally. But your source_suffix does not contain .rst. Skipped.
fa: خلاصه‌ی خودکار به طور داخلی پرونده‌های rst را ایجاد می‌کند. ولی پسوند منبع شما شامل rst نیست. نادیده گرفته می‌شود.

en: autosummary: failed to determine %r to be documented, the following exception was raised:
    %s
fa: خلاصه‌ی خودکار: شکست در تشخیص %r برای مستندسازی، این ایراد به وجود آمد:
    %s

en: [autosummary] generating autosummary for: %s
fa: [خلاصه‌ی خودکار] تولید خلاصه‌ی خودکار برای: %s

en: [autosummary] writing to %s
fa: [خلاصه‌ی خودکار] نوشتن در %s

en: 
    Generate ReStructuredText using autosummary directives.
    
    sphinx-autogen is a frontend to sphinx.ext.autosummary.generate. It generates
    the reStructuredText files from the autosummary directives contained in the
    given input files.
    
    The format of the autosummary directive is documented in the
    ``sphinx.ext.autosummary`` Python module and can be read using::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary
fa: 
    تولید ReStructuredText با استفاده از دستورالعمل‌های خلاصه‌ی خودکار.
    
    خودکارساز اسفینکس رابط کابر پسندی برای sphinx.ext.autosummary.generate (پیمانه‌ی افزونه‌ی خلاصه‌ساز اسفنیکس) است.
    این افزونه پرونده های متن reStructuredText را از دستورالعمل‌های خلاصه‌ی خودکاری تولید می‌کند که در پرونده‌های درون‌داد مشخّص شده قرار دارد.
    
    قالب دستورالعمل خلاصه‌ی خودکار درپیمانه‌ی افزونه‌ی خلاصه‌ی خودکار اسفنیکس (sphinx.ext.autosummary) مستند سازی شده می توان آن را با دستور زیر خواند::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary

en: source files to generate rST files for
fa: پرونده‌های منبع برای تولید پرونده‌های rST

en: directory to place all output in
fa: پوشه‌ای برای قرار دادن همه‌ی برون دادها در آن

en: default suffix for files (default: %(default)s)
fa: پسوند پیش فرض برای پرونده‌ها (پیش‌فرض: %(default)s)

en: custom template directory (default: %(default)s)
fa: شاخه‌ی سفارشی قالب (پیش‌گزیده: %(default)s)

en: document imported members (default: %(default)s)
fa: اجزای فراخوان شده‌ی سند (پیش‌گزیده: %(default)s)

en: Keyword Arguments
fa: نشانوندهای کلیدی

en: Example
fa: مثال

en: Examples
fa: نمونه‎ها

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Other Parameters
fa: مؤلّفه‌های دیگر

en: Receives
fa: دریافت‌ها

en: References
fa: منابع

en: Warns
fa: هشدارها

en: Yields
fa: فرآورده

en: invalid value set (missing closing brace): %s
fa: مقدار نامعتبر تعیین شده (بدون کمانک انتهایی): %s

en: invalid value set (missing opening brace): %s
fa: مقدار نامعتبر تعیین شده (بدون کمانک ابتدایی): %s

en: malformed string literal (missing closing quote): %s
fa: رشته‌متن ادبی ناقص (بدون علامت نقل‌قول انتهایی): %s

en: malformed string literal (missing opening quote): %s
fa: رشته‌متن ادبی ناقص (بدون علامت نقل‌قول ابتدایی): %s

en: Attention
fa: دقت

en: Caution
fa: ملاحظه

en: Danger
fa: خطر

en: Error
fa: خطا

en: Hint
fa: راهنمایی

en: Important
fa: مهم

en: Note
fa: توجه

en: See also
fa: همچنین ملاحظه نمائید

en: Tip
fa: نکته

en: Warning
fa: هشدار

en: continued from previous page
fa: ادامه از صفحه‌ی قبل

en: continues on next page
fa: ادامه در صفحه‌ی بعد

en: Non-alphabetical
fa: غیر الفبایی

en: Numbers
fa: شماره ها

en: page
fa: صفحه

en: Table of Contents
fa: فهرست عناوین

en: Search
fa: جستجو

en: Go
fa: برو

en: Show Source
fa: نمایش سورس

en: Overview
fa: بررسی اجمالی

en: Welcome! This is
fa: خوش آمدید! این

en: the documentation for
fa: مستندات برای

en: last updated
fa: آخرین بروزرسانی

en: Indices and tables:
fa: ایندکس ها و جداول:

en: Complete Table of Contents
fa: فهرست کامل مطالب

en: lists all sections and subsections
fa: فهرست تمامی بخش ها و زیر مجموعه ها

en: search this documentation
fa: جستجو در این اسناد

en: Global Module Index
fa: فهرست کلی ماژول ها

en: quick access to all modules
fa: دسترسی سریع به تمامی متدها

en: all functions, classes, terms
fa: تمامی توابع ، کلاس ها ، اصطلاحات

en: Index &ndash; %(key)s
fa: فهرست &ndash; %(key)s

en: Full index on one page
fa: فهرست کامل در یک صفحه

en: Index pages by letter
fa: فهرست صفحات بر اساس حروف

en: can be huge
fa: ممکن است سترگ باشد

en: Navigation
fa: ناوبری

en: Search within %(docstitle)s
fa: جستجو در %(docstitle)s

en: About these documents
fa: درباره این مستندات

en: Copyright
fa: کپی رایت

en: Last updated on %(last_updated)s.
fa: آخرین بروز رسانی در %(last_updated)s .

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
fa: ایجاد شده با<a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Search %(docstitle)s
fa: جستجو %(docstitle)s

en: Previous topic
fa: موضوع قبلی

en: previous chapter
fa: فصل قبلی

en: Next topic
fa: موضوع  بعدی

en: next chapter
fa: فصل بعدی

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
fa: لطفاً برای فعّال کردن کارکرد جستجو
    جاوا اسکریپت را فعّال کنید.

en: Searching for multiple words only shows matches that contain
        all words.
fa: در حال جستجو برای چندین واژه. فقط واژگانی را نشان می‌دهد که شامل این موارد باشد:
        همه‌ی کلمه‌ها.

en: search
fa: جستجو

en: Search Results
fa: نتایج جستجو

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
fa: جستجوی شما با هیچ سندی هم خوانی نداشت. لطفاً اطمینان حاصل کنید که همه ی واژه ها املای درستی دارند و دسته بندی های کافی را انتخاب کرده اید.

en: Quick search
fa: جستجو سریع

en: This Page
fa: صفحه فعلی

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
fa: تغییرات در نسخه %(version)s &#8212; %(docstitle)s

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
fa: لیست تولید شده خودکار از تغییرات در نسخه %(version)s

en: Library changes
fa: تغییرات کتابخانه ایی

en: C API changes
fa: C API تغییرات

en: Other changes
fa: دگر تغییرات

en: Searching
fa: در حال جست و جو

en: Preparing search...
fa: آماده سازی جست و جو...

en: , in
fa: ، در

en: Hide Search Matches
fa: عدم نمایش نتایج یافت شده

en: Collapse sidebar
fa: تا کردن نوار کناره

en: Expand sidebar
fa: گسترش نوار کناره

en: Contents
fa: محتوا ها

en: 4 column based index found. It might be a bug of extensions you use: %r
fa: نمایه‌ای بر پایه‌ی ۴ ستون پیدا شد. شاید یک اشکال برنامه‌نویسی از افزونه‌هایی که استفاده می‌کنید باشد: %r

en: Footnote [%s] is not referenced.
fa: پانویس [%s] ارجاع داده نشده است.

en: Footnote [#] is not referenced.
fa: پانویس [#] ارجاع داده نشده است.

en: inconsistent footnote references in translated message. original: {0}, translated: {1}
fa: ارجاعات پانویس ناهناهنگ در پیام‌های ترجمه شده. اصلی:{0}، ترجمه شده:{1}

en: inconsistent references in translated message. original: {0}, translated: {1}
fa: ارجاعات ناهناهنگ در پیام‌های ترجمه شده. اصلی:{0}، ترجمه شده:{1}

en: inconsistent citation references in translated message. original: {0}, translated: {1}
fa: ارجاعات نقل قول ادبی ناهناهنگ در پیام‌های ترجمه شده. اصلی:{0}، ترجمه شده:{1}

en: inconsistent term references in translated message. original: {0}, translated: {1}
fa: ارجاعات اصطلاحی ناهناهنگ در پیام‌های ترجمه شده. اصلی:{0}، ترجمه شده:{1}

en: Could not determine the fallback text for the cross-reference. Might be a bug.
fa: امکان تشخیص متن جایگزین برای ارجاع متقابل نبود. شاید یک اشکال برنامه نویسی باشد.

en: more than one target found for 'any' cross-reference %r: could be %s
fa: برای «هر» ارجاع متقابل بیشتر از یک هفد پیدا شد: %r شاید %s باشد

en: %s:%s reference target not found: %s
fa: %s:%s  مرجع هدف پیدا نشد: %s

en: %r reference target not found: %s
fa: مقصد ارجاع %r پیدا نشد %s

en: Could not fetch remote image: %s [%d]
fa: امکان دریافت تصویر از منبع راه دور نبود: %s [%d]

en: Could not fetch remote image: %s [%s]
fa: امکان دریافت تصویر از منبع راه دور نبود: %s [%s]

en: Unknown image format: %s...
fa: قالب تصویر ناشناخته: %s...

en: undecodable source characters, replacing with "?": %r
fa: نویسه‌ی منبع غیرقابل رمزگشایی، جایگزین با «؟» : %r

en: skipped
fa: رد شدن و نادیده انگاشتن

en: failed
fa: شکست خورد

en: unknown directive or role name: %s:%s
fa: نام نقش یا دستورالعمل ناشناخته: %s:%s

en: unknown node type: %r
fa: بست از نوع ناشناخته: %r

en: reading error: %s, %s
fa: خطای خواندن: %s, %s

en: writing error: %s, %s
fa: خطای نوشتن: %s, %s

en: locale_dir %s does not exists
fa: پوشه‌ی محلّی %s وجود ندارد

en: Invalid date format. Quote the string by single quote if you want to output it directly: %s
fa: قالب تاریخ ناشناخته. اگر می‌خواهید از رشته‌متن مستقیماً خروجی بگیرید، آن را با نقل قول رشته‌متنی محصور کنید: %s

en: toctree contains ref to nonexisting file %r
fa: درختواره‌ی فهرست مطالب شامل ارجاع به پرونده ناموجود %r است

en: exception while evaluating only directive expression: %s
fa: ایراد در هنگام ارزیابی تنها عبارت دستور العمل: %s

en: default role %s not found
fa: نقش پیش‌فرض %s یافت نشد

en: Permalink to this definition
fa: پیوند ثابت به این تعریف

en: numfig_format is not defined for %s
fa: قالب عدد شکل برای %s تعریف نشده

en: Any IDs not assigned for %s node
fa: هر کدام از شناسه‌هایی که به بست %s اختصاص داده نشده

en: Permalink to this term
fa: پیوند ثابت به این اصطلاح

en: Permalink to this table
fa: پیوند ثابت به این جدول

en: Permalink to this code
fa: پیوند ثابت به این کد

en: Permalink to this image
fa: پیوند ثابت به این تصویر

en: Permalink to this toctree
fa: پیوند ثابت به این فهرست عنوان ها

en: Could not obtain image size. :scale: option is ignored.
fa: امکان دست یابی به اندازه‌ی عکس نبود. گزینه‌ی تغییر اندازه :scale: نادیده گرفته می‌شود.

en: unknown %r toplevel_sectioning for class %r
fa: قسمت‌بندی رده‌بالای %r ناشناخته برای کلاس %r

en: too large :maxdepth:, ignored.
fa: مقدار بسیار بزرگ :maxdepth:، نادیده گرفته شد.

en: document title is not a single Text node
fa: عنوان سند یک بست متنی نیست

en: encountered title node not in section, topic, table, admonition or sidebar
fa: به بست عنوانی برخورد که در قسمت، موضوع، جدول، اندرز یا نوارکناری نبود

en: Footnotes
fa: پانویس ها

en: both tabularcolumns and :widths: option are given. :widths: is ignored.
fa: هر دو مقدار tabularcolumns و :widths: داده شده، بنابراین :widths: حذف می شود.

en: dimension unit %s is invalid. Ignored.
fa: ابعاد واحد %sنامعتبر است و نادیده گرفته شد.

en: unknown index entry type %s found
fa: نوع ناشناخته مدخل نمایه%s پیدا شد

en: [image: %s]
fa: [تصویر%s]

en: [image]
fa: [تصویر]

en: caption not inside a figure.
fa: عنوان درون شکل نیست.

en: unimplemented node type: %r
fa: بست به کار نرفته: %r
