Sphinx - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Section %s
is: Kafli %s

en: Fig. %s
is: Mynd %s

en: Table %s
is: Tafla %s

en: Listing %s
is: Listi %s

en: General Index
is: Almennt yfirlit

en: index
is: yfirlit

en: next
is: næsta

en: previous
is: fyrri

en: Index
is: Yfirlit

en: Release
is: Útgáfa

en: Search Page
is: Leitarsíða

en: see %s
is: sjá %s

en: see also %s
is: sjá einnig %s

en: Permalink to this equation
is: Varanlegur hlekkur á þessa jöfnu

en: Attention
is: Athugið

en: Caution
is: Aðgát

en: Danger
is: Hætta

en: Error
is: Villa

en: Hint
is: Ábending

en: Important
is: Mikilvægt

en: Note
is: Athugasemd

en: See also
is: Sjá einnig

en: Tip
is: Ábending

en: Warning
is: Aðvörun

en: continued from previous page
is: framhald frá fyrri síðu

en: continues on next page
is: framhald á næstu síðu

en: Table of Contents
is: Efnisyfirlit

en: Search
is: Leit

en: Indices and tables:
is: Atriðaskrá og töflur:

en: Complete Table of Contents
is: Heildarefnisyfirlit

en: search this documentation
is: leita

en: Search within %(docstitle)s
is: Leita í %(docstitle)s

en: Search %(docstitle)s
is: Leita í %(docstitle)s

en: Previous topic
is: Fyrra efni

en: previous chapter
is: fyrri kafli

en: Next topic
is: Næsta efni

en: next chapter
is: næsti kafli

en: search
is: leita

en: Search Results
is: Leitarniðurstöður

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
is: Leitin bar ekki árangur. Vinsamlegast gangið úr skugga um að orðin séu rétt skrifuð og að þú hafir valið nægilega marga flokka.

en: Quick search
is: Flýtileit

en: Searching
is: Leitar

en: Preparing search...
is: Undirbýr leit...

en: Hide Search Matches
is: Fela leitarniðurstöður

en: Permalink to this definition
is: Varanlegur hlekkur á þessa skilgreiningu

en: Permalink to this term
is: Varanlegur hlekkur á þetta hugtak

en: Permalink to this table
is: Varanlegur hlekkur á þessa töflu

en: Permalink to this code
is: Varanlegur hlekkur á þennan kóða

en: Permalink to this image
is: Varanlegur hlekkur á þessa mynd

en: [image: %s]
is: [mynd: %s]

en: [image]
is: [mynd]
