Sphinx - en to ka translation catalogue (543 entries)

en: Cannot find source directory (%s)
ka: წყარო საქაღალდე ვერ ვიპოვე (%s)

en: Output directory (%s) is not a directory
ka: გამოტანის საქაღალდე (%s) საქაღალდე არაა

en: Source directory and destination directory cannot be identical
ka: საწყისი და სამიზნე საქაღალდე ერთი და იგივე არ შეიძლება, იყოს

en: Running Sphinx v%s
ka: გაშვებულია Sphinx v%s

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
ka: პროექტს Sphinx-ის მინიმალური v%s სჭირდება და ამიტომ ამ ვერსიით ვერ აიგება.

en: making output directory
ka: გამოტანის საქაღალდის შექმნა

en: while setting up extension %s:
ka: გაფართოების %s მორგებისას:

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
ka: 'setup', როგორც ის conf.py-შია ამჟამად აღწერილი, Python-ის მიერ გამოძახებადი არაა. შეცვალეთ აღწერა, რათა ის გამოძახებადი ფუნქცია გახდეს. ეს საჭიროა, რათა conf.py-ი, როგორც Sphinx-ის გაფართოება, მოიქცეს.

en: loading translations [%s]...
ka: თარგმანების ჩატვირთვა [%s]...

en: done
ka: შესრულებულია

en: not available for built-in messages
ka: ჩაშენებული შეტყობინებებისთვის ხელმისაწვდომი არაა

en: loading pickled environment
ka: დამჟავებული გარემოს ჩატვირთვა

en: failed: %s
ka: შეცდომით: %s

en: No builder selected, using default: html
ka: ამგები არჩეული არაა. ვიყენებ ნაგულისხმევს: html

en: succeeded
ka: წარმატებული

en: finished with problems
ka: დასრულდა პრობლემებით

en: build %s, %s warning (with warnings treated as errors).
ka: აგება %s, %s გაფრთხილება (გაფრთხილებები აღქმული იქნება, როგორც შეცდომები).

en: build %s, %s warning.
ka: %s-ის აგება, %s გაფრთხილება.

en: build %s, %s warnings.
ka: %s-ის აგება, %s გაფრთხილება.

en: build %s.
ka: %s-ის აგება.

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
ka: კვანძის კლასი %r უკვე რეგისტრირებულია. მისი მნახველები გადაფარული იქნება

en: directive %r is already registered, it will be overridden
ka: დირექტივა %r უკვე რეგისტრირებულია. ის გადაფარული იქნება

en: role %r is already registered, it will be overridden
ka: როლი %r უკვე რეგისტრირებულია. ის გადაფარული იქნება

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
ka: გაფართოება %s არ აღწერს, არის თუ არა ის უსაფრთხო პარალელური წაკითხვისთვის. ვთვლით, რომ არა - კითხეთ გაფართოების ავტორს და აშკარად აღწერეთ ის

en: the %s extension is not safe for parallel reading
ka: %s გაფართოება პარალელური წაკითხვისთვის უსაფრთხო არაა

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
ka: გაფართოება %s არ აღწერს, არის თუ არა ის უსაფრთხო პარალელური ჩაწერისთვის. ვთვლით, რომ არა - კითხეთ გაფართოების ავტორს და აშკარად აღწერეთ ის

en: the %s extension is not safe for parallel writing
ka: %s გაფართოება პარალელური ჩაწერისთვის უსაფრთხო არაა

en: doing serial %s
ka: ვაკეთებ სერიულს %s

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
ka: კონფიგურაციის საქაღალდე ფაილს conf.py არ შეიცავს (%s)

en: Invalid configuration value found: 'language = None'. Update your configuration to a valid language code. Falling back to 'en' (English).
ka: აღმოჩენილია არასწორი კონფიგურაციის მნიშვნელობა: 'language = None'. განაახლეთ კონფიგურაცია და მიუთითეთ სწორი ენა. გადაირთვება 'en'-ზე (ინგლისური).

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
ka: ლექსიკონის კონფიგურაციის პარამეტრის %r გადაფარვა შეუძლებელია. ის გამოტოვებული იქნება (ინდივიდუალური ელემენტების დასაყენებლად გამოიყენეთ %r)

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
ka: რიცხვი %r კონფიგურაციის მნიშვნელობისთვის %r არასწორია. ის გამოტოვებული იქნება

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
ka: მხარდაუჭერელი ტიპის მქონე კონფიგურაციის პარამეტრის %r გადაფარვა შეუძლებელია. ის გამოტოვებული იქნება

en: unknown config value %r in override, ignoring
ka: გადაფარვაში მითითებული კონფიგურაციის მნიშვნელობა %r უცნობია. ის გამოტოვებული იქნება

en: No such config value: %s
ka: ასეთი კონფიგურაციის მნიშვნელობა არ არსებობს: %s

en: Config value %r already present
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა %r უკვე არსებობს

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
ka: თქვენს კონფიგურაციის ფაილში აღმოჩენილია შეცდომა: %s

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
ka: კონფგურაციის ფაილმა (ან მოდულმა, რომელის მან შემოიტანა) sys.exit() გამოიძახა

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
ka: თქვენს კონფიგურაციის ფაილში პროგრამირებადი შეცდომაა:
    
    %s

en: The config value `source_suffix' expects a string, list of strings, or dictionary. But `%r' is given.
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობას 'source_suffix' სტრიქონს, სტრიქონების სიას ან ლექსიკონს ელოდება. თქვენ კი '%r' მიუთითეთ.

en: Section %s
ka: სექცია %s

en: Fig. %s
ka: ნახ. %s

en: Table %s
ka: ცხრილი %s

en: Listing %s
ka: ჩამონათვალი %s

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა `{name}` შეიძლება იყოს ერთ-ერთ სიიდან `{candidates}`, თქვენ კი `{current}` მიუთითეთ.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობის `{name}` ტიპია `{current.__name__}`, მე კი {permitted}-ს ველოდებოდი.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობის `{name}` ტიპია `{current.__name__}`, ნაგულისხმებია `{default.__name__}`.

en: primary_domain %r not found, ignored.
ka: primary_domain %r ვერ ვიპოვე. ის გამოტოვებული იქნება.

en: Since v2.0, Sphinx uses "index" as root_doc by default. Please add "root_doc = 'contents'" to your conf.py.
ka: Sphinx v2.0-ის შემდეგ root_doc-ს ნაგულისხმევად "index"-ს იყენებს. დაამატეთ თქვენს conf.py-ში 'root_doc = 'contents'".

en: Event %r already present
ka: მოვლენა %r უკვე არსებობს

en: Unknown event name: %s
ka: უცნობი მოვლენის სახელი: %s

en: Handler %r for event %r threw an exception
ka: დამმუშავებელმა %r მოვლენისთვის %r გამონაკლისი გადმოგვცა

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
ka: %s გაფართოება საჭიროა needs_extensons პარამეტრის მიერ, მაგრამ ჩატვირთული არაა.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
ka: პროექტს გაფართოების %s ვერსია მინიმუმ %s სჭირდება და ამიტომ ჩატვირთული ვერსიით (%s) აგებული ვერ იქნება.

en: Pygments lexer name %r is not known
ka: Pygments lexer-ის სახელი %r უცნობია

en: multiple files found for the document "%s": %r
    Use %r for the build.
ka: დოკუმენტისთვის "%s" აღმოჩენილია ერთზე მეტი ფაილი: %r
    ასაგებად გამოიყენეთ %r.

en: document not readable. Ignored.
ka: დოკუმენტი წაკითხვადი არაა. ის გამოტოვებული იქნება.

en: Builder class %s has no "name" attribute
ka: ამგებ კლასს %s "name" ატრიბუტი არ გააჩნია

en: Builder %r already exists (in module %s)
ka: ამგები %r უკვე არსებობს (მოდულში %s)

en: Builder name %s not registered or available through entry point
ka: ამგების სახელი %s რეგისტრირებული არაა ან შესვლის წერტილში ხელმისაწვდომი არაა

en: Builder name %s not registered
ka: ამგების სახელი %s რეგისტრირებული არაა

en: domain %s already registered
ka: დომენი %s უკვე რეგისტრირებულია

en: domain %s not yet registered
ka: დომენის %s ჯერ რეგისტრირებული არაა

en: The %r directive is already registered to domain %s
ka: %r დირექტივა დომენისთვის %s უკვე რეგისტრირებულია

en: The %r role is already registered to domain %s
ka: %r როლი დომენისთვის %s უკვე რეგისტრირებულია

en: The %r index is already registered to domain %s
ka: %r ინდექსი დომენისთვის %s უკვე რეგისტრირებულია

en: The %r object_type is already registered
ka: %r ობიექტის ტიპი უკვე რეგისტრირებულია

en: The %r crossref_type is already registered
ka: %r ჯვარედინი მიმართვის ტიპი უკვე რეგისტრირებულია

en: source_suffix %r is already registered
ka: source_suffix %r უკვე რეგისტრირებულია

en: source_parser for %r is already registered
ka: source_parser %r-სთვის უკვე რეგისტრირებულია

en: Source parser for %s not registered
ka: წყაროს დამმუშავებელი %s-სთვის რეგისტრირებული არაა

en: Translator for %r already exists
ka: მთარგმნელი %r-სთვის უკვე არსებობს

en: kwargs for add_node() must be a (visit, depart) function tuple: %r=%r
ka: kwarg-ები add_node()-სთვის (შემომავალი, გამავალი) ფუნქციის კორტეჟი უნდა იყოს: %r=%r

en: enumerable_node %r already registered
ka: enumerable_node %r უკვე რეგისტრირებულია

en: math renderer %s is already registered
ka: მათემატიკის რენდერერი %s უკვე რეგისტრირებულია

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
ka: გაფართოება %r %s ვერსიის შემდეგ Sphinx-ის ნაწილია. გაფართოება გამოტოვებულია.

en: Original exception:
ka: საწყისი გამონაკლისი:

en: Could not import extension %s
ka: გაფართოების (%s) შემოტანა შეუძლებელია

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
ka: გაფართოებას %r ფუნქცია setup() არ აქვს. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ ეს ნამდვილად Sphinx-ის გაფართოების მოდულია?

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
ka: ამ პროექტში გამოყენებულ გაფართოებას %s Sphinx-ის მინიმუმ v%s სჭირდება. ამიტომ მას ამ ვერსიით ვერ ააგებთ.

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
ka: გაფართოებამ %r setup() ფუნქციიდან მხარდაუჭერელი ობიექტი დააბრუნა. მან ან არაფერი, ან მეტამონაცემების ლექსიკონი უნდა დააბრუნოს

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
ka: Python-ის განვითარების შეთავაზებები; PEP %s

en: invalid PEP number %s
ka: არასწორი PEP ნომერი %s

en: invalid RFC number %s
ka: არასწორი RFC ნომერი %s

en: theme %r doesn't have "theme" setting
ka: თემას %r პარამეტრი "theme" არ აქვს

en: theme %r doesn't have "inherit" setting
ka: თემას %r პარამეტრი "inherit" არ აქვს

en: no theme named %r found, inherited by %r
ka: თემა სახელით %r ვერ ვიპოვე. მემკვიდრეობით %r-სგან

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
ka: პარამეტრი %s.%s თემის კონფიგურაციებში აღმოჩენილი არაა

en: unsupported theme option %r given
ka: თემის პარამეტრი %r მხარდაჭერილი არაა

en: no theme named %r found (missing theme.conf?)
ka: თემა სახელად %r აღმოჩენილი არაა (theme.conf არ არსებობს?)

en: building [mo]:
ka: აგება [mo]:

en: writing output...
ka: გამოტანის ჩაწერა...

en: all of %d po files
ka: სულ %d po ფაილი

en: targets for %d po files that are specified
ka: %d po ფაილისთვის სამიზნე მითითებული არაა

en: targets for %d po files that are out of date
ka: %d po ფაილისთვის სამიზნე მოძველებულია

en: all source files
ka: ყველა კოდის ფაილი

en: file %r given on command line does not exist,
ka: ბრძანების სტრიქონში მითითებული ფაილი %r არ არსებობს.

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
ka: ბრძანების სტრიქონში მითითებული ფაილი %r კოდის საქაღალდეში არაა. გამოტოვება

en: file %r given on command line is not a valid document, ignoring
ka: ბრძანების სტრიქონში მითითებული ფაილი %r სწორი დოკუმენტი არაა. გამოტოვება

en: %d source files given on command line
ka: ბრძანების სტრიქონში მითითებულია %d კოდის ფაილი

en: targets for %d source files that are out of date
ka: %d კოდის ფაილის სამიზნე მოძველებულია

en: building [%s]:
ka: აგება [%s]:

en: looking for now-outdated files...
ka: მოძველებული ფაილების ძებნა...

en: %d found
ka: ნაპოვნია %d

en: none found
ka: არაფერია ნაპოვნი

en: pickling environment
ka: დამჟავების გარემო

en: checking consistency
ka: თანმიმდევრულობის შემოწმება

en: no targets are out of date.
ka: მოძველებული სამიზნეები აღმოჩენილი არაა.

en: updating environment:
ka: გარემოს განახლება:

en: %s added, %s changed, %s removed
ka: %s დაემატა, %s შეიცვალა, %s წაიშალა

en: reading sources...
ka: წყაროების კითხვა...

en: docnames to write: %s
ka: ჩასაწერი დოკუმენტის სახელები: %s

en: preparing documents
ka: დოკუმენტების მომზადება

en: duplicated ToC entry found: %s
ka: აღმოჩენილია დუბლირებული სარჩევის ჩანაწერი: %s

en: copying images...
ka: გამოსახულებების კოპირება...

en: cannot read image file %r: copying it instead
ka: გამოსახულების ფაილი %r ვერ წავიკითხე: ის, სამაგიეროდ, დაკოპირდება

en: cannot copy image file %r: %s
ka: გამოსახულების ფაილის %r კოპირების შეცდომა: %s

en: cannot write image file %r: %s
ka: გამოსახულების ფაილის %r ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Pillow not found - copying image files
ka: Pillow ვერ ვიპოვე - სურათის ფაილების კოპირება

en: writing mimetype file...
ka: mimetype ფაილის ჩაწერა...

en: writing META-INF/container.xml file...
ka: მიმდინარეობს META-INF/container.xml ფაილის ჩაწერა...

en: writing content.opf file...
ka: content.opf ფაილის ჩაწერა...

en: unknown mimetype for %s, ignoring
ka: უცნობი mimetype ფაილისთვის %s. გამოტოვება

en: writing toc.ncx file...
ka: toc.ncx ფაილის ჩაწერა...

en: writing %s file...
ka: %s ფაილის ჩაწერა...

en: The overview file is in %(outdir)s.
ka: გადახედვის ფაილის მდებარეობაა %(outdir)s.

en: no changes in version %s.
ka: ვერსიაში %s ცვლილებები არაა.

en: writing summary file...
ka: შეჯამების ფაილის ჩაწერა...

en: Builtins
ka: ჩაშენებულები

en: Module level
ka: მოდულის დონე

en: copying source files...
ka: კოდის ფაილების კოპირება...

en: could not read %r for changelog creation
ka: ცვლილებების ჟურნალის შესაქმნელად %r-ის წაკითხვა შეუძლებელია

en: The dummy builder generates no files.
ka: სულელი ამგები, რომელიც ფაილებს არ აგენერირებს.

en: The ePub file is in %(outdir)s.
ka: EPub ფაილი %(outdir)s-შია.

en: writing nav.xhtml file...
ka: nav.xhtml ფაილის ჩაწერა...

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_language" (ან "language") EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა ყოფილიყო

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_uid" EPUB3-სთვის XML NAME უნდა იყოს

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_title" (ან "html_title") EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_author" EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_contributor" EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_description" EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_publisher" EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_copyright" (ან "copyright") EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "epub_identifier" EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
ka: კონფიგურაციის მნიშვნელობა "version" EPUB3-სთვის ცარიელი არ უნდა იყოს

en: invalid css_file: %r, ignored
ka: არასწორი css_file: %r. გამოტოვება

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
ka: შეტყობინების კატალოგების საქაღალდეა %(outdir)s.

en: targets for %d template files
ka: %d ნიმუშის ფაილის სამიზნეები

en: reading templates...
ka: ნიმუშების კითხვა...

en: writing message catalogs...
ka: შეტყობინების კატალოგების ჩაწერა...

en: broken link: %s (%s)
ka: გაფუჭებული ბმული: %s (%s)

en: The manual pages are in %(outdir)s.
ka: სახელმძღვანელოს გვერდების საქაღალდეა %(outdir)s.

en: writing
ka: ჩაწერა

en: "man_pages" config value references unknown document %s
ka: "man_pages" პარამეტრის მნიშვნელობა უცნობ დოკუმენტზე %s მიუთითებს

en: The HTML page is in %(outdir)s.
ka: HTML გვერდის საქაღალდეა %(outdir)s.

en: assembling single document
ka: ერთი დოკუმენტის აწყობა

en: writing additional files
ka: დამატებითი ფაილების ჩაწერა

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
ka: Texinfo-ის ფაილების საქაღალდეა %(outdir)s.

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის "texinfo_documents" მნიშვნელობა მითითებული არაა. დოკუმენტების ჩაწერი არ იქნება

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
ka: "texinfo_documents" კონფიგურაციის პარამეტრი მიუთითებს უცნობ დოკუმენტზე %s

en: processing %s
ka: დამუშავება %s

en: resolving references...
ka: მიმართვების ამოხსნა...

en:  (in
ka:  (

en: copying Texinfo support files
ka: მიმდინარეობს Texinfo-ის მხარდაჭერის ფაილების კოპირება

en: error writing file Makefile: %s
ka: შეცდომა Makefile-ის ჩაწერისას: %s

en: The text files are in %(outdir)s.
ka: ტექსტური ფაილების საქაღლდეა %(outdir)s.

en: error writing file %s: %s
ka: შეცდომა '%s' ფაილის ჩაწერისას: %s

en: The XML files are in %(outdir)s.
ka: XML ფაილების საქაღალდეა %(outdir)s.

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
ka: ფსევდო-XML ფაილებს საქაღალდეა %(outdir)s.

en: build info file is broken: %r
ka: აგების ინფორმაციის ფაილი გაფუჭებულია: %r

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
ka: HTML გვერდების საქაღალდეა %(outdir)s.

en: Failed to read build info file: %r
ka: აგების ინფორმაციის ფაილის წაკითხვის შეცდომა: %r

en: General Index
ka: ზოგადი ინდექსი

en: index
ka: ინდექსი

en: next
ka: შემდეგი

en: previous
ka: წინა

en: generating indices
ka: ინდექსების გენერაცია

en: writing additional pages
ka: დამატებითი გვერდების ჩაწერა

en: copying downloadable files...
ka: გადმოწერადი ფაილების კოპირება...

en: cannot copy downloadable file %r: %s
ka: გადმოწერადი ფაილის %r კოპირების შეცდომა:%s

en: Failed to copy a file in html_static_file: %s: %r
ka: ფაილის html_static_file-ში კოპირებს შეცდომა: %s: %r

en: copying static files
ka: სტატიკური ფაილების კოპირება

en: cannot copy static file %r
ka: სტატიკური ფაილის %r კოპირების შეცდომა

en: copying extra files
ka: დამატებითი ფაილების კოპირება

en: cannot copy extra file %r
ka: დამატებითი ფაილის %r კოპირების შეცდომა

en: Failed to write build info file: %r
ka: აგების ინფორმაციის ფაილის ჩაწერის შეცდომა: %r

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
ka: ძებნის ინდექსის ჩატვირთვა შეუძლებელია, მაგრამ ყველა დოკუმენტის აგება არ მოხდება: ინდექსი დაუსრულებელი იქნება.

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
ka: შეცდომა %s გვერდის რენდერისას.
    მიზეზი: %r

en: dumping object inventory
ka: ობიექტის ინვენტარის დამპი

en: dumping search index in %s
ka: %s-ში არსებული ძებნის ინდექსის დამპი

en: invalid js_file: %r, ignored
ka: არასწორი js_file: %r, გამოტოვებულია

en: Unknown math_renderer %r is given.
ka: მითითებული math_renderer %r უცნობია.

en: html_extra_path entry %r does not exist
ka: html_extra_path ჩანაწერი %r არ არსებობს

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
ka: html_extra_path ჩანაწერი %r გამოტანის საქაღალდეშია

en: html_static_path entry %r does not exist
ka: html_static_path ჩანაწერი %r არ არსებობს

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
ka: html_static_path ჩანაწერი %r გამოტანის საქაღალდეშია

en: logo file %r does not exist
ka: ლოგოს ფაილი %r არ არსებობს

en: favicon file %r does not exist
ka: favicon ფაილი %r არ არსებობს

en: %s %s documentation
ka: %s %s დოკუმენტაცია

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
ka: LaTeX-ის ფაილების საქაღალდეა %(outdir)s.

en: Index
ka: ინდექსი

en: Release
ka: გამოცემა

en: no Babel option known for language %r
ka: ენისთვის %r Babel-ის პარამეტრი ცნობილი არაა

en: copying TeX support files
ka: მიმდინარეობს TeX-ის მხარდაჭერის ფაილების კოპირება

en: copying TeX support files...
ka: მიმდინარეობს TeX-ის მხარდაჭერის ფაილების კოპირება...

en: copying additional files
ka: დამატებითი ფაილების კოპირება

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
ka: უცნობი კონფიგურაციის პარამეტრი: latex_elements[%r]. გამოტოვება.

en: Unknown theme option: latex_theme_options[%r], ignored.
ka: უცნობი თემის პარამეტრი: latex_theme_options[%r]. გამოტოვება.

en: %r doesn't have "theme" setting
ka: %r-ს პარამეტრი "theme" არ აქვს

en: %r doesn't have "%s" setting
ka: %r-ს "%s" პარამეტრი არ აქვს

en: Exception occurred while building, starting debugger:
ka: აგებისას აღმოჩენილია გამონაკლისი. მიმდინარეობს გამმართველის გაშვება:

en: Interrupted!
ka: შეწყდა!

en: reST markup error:
ka: reST მარკაფის შეცდომა:

en: Encoding error:
ka: კოდირების შეცდომა:

en: Recursion error:
ka: რეკურსიის შეცდომა:

en: Exception occurred:
ka: აღმოჩენილი გამონაკლისი:

en: job number should be a positive number
ka: დავალების ნომერი დადებითი რიცხვი უნდა იყოს

en: For more information, visit <https://www.sphinx-doc.org/>.
ka: მეტი ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ <https://www.sphinx-doc.org/>.

en: path to documentation source files
ka: ბილიკი დოკუმენტაციის კოდის ფაილებამდე

en: path to output directory
ka: ბილიკი გამოტანის საქაღალდემდე

en: a list of specific files to rebuild. Ignored if -a is specified
ka: თავიდან ასაგები ფაილების ჩამონათვალი. გამოტოვებულია, თუ მიუთითებთ პარამეტრს -a

en: general options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: builder to use (default: html)
ka: ამგები. (ნაგულისხმევი: HTML)

en: write all files (default: only write new and changed files)
ka: ყველა ფაილის ჩაწერა (ნაგულისხმევი: მხოლოდ ახალი და შეცვლილი ფაილების ჩაწერა)

en: don't use a saved environment, always read all files
ka: შენახული გარემო გამოყენებული არ იქნება. ყოველთვის მოხდება ყველა ფაილის წაკითხვა

en: use no config file at all, only -D options
ka: კონფიგურაციის ფაილები გამოყენებული არ იქნება. მხოლოდ -D-ით მითითებული პარამეტრები

en: override a setting in configuration file
ka: კონფიგურაციის ფაილის პარამეტრის გადაფარვა

en: pass a value into HTML templates
ka: მნიშვნელობის გადაცემა HTML ნიმუშებში

en: console output options
ka: კონსოლის გამოტანის პარამეტრები

en: increase verbosity (can be repeated)
ka: დიაგნოსტიკური შეტყობინებების სიხშირის გაზრდა (შეგიძლიათ, გაიმეოროთ)

en: no output on stdout, just warnings on stderr
ka: stdout-ზე გამოტანილი არაფერი იქნება. მხოლოდ გაფრთხილებები, stderr-ზე

en: no output at all, not even warnings
ka: არაფრი გამოტანა. გაფრთხილებებისაც კი

en: do emit colored output (default: auto-detect)
ka: ფერადი გამოტანის ჩართვა (ნაგულისხმევი: ავტომატურად-აღმოჩენა)

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
ka: ფერადი გამოტანის გამორთვა (ნაგულისხმევი: ავტომატურად-აღმოჩენა)

en: write warnings (and errors) to given file
ka: გაფრთხილებების (და შეცდომების) მითითებულ ფაილში ჩაწერა

en: turn warnings into errors
ka: გაფრთხილებების შეცდომად აღქმა

en: with -W, keep going when getting warnings
ka: თუ მითითებულია -W, გაფრთხილებების მიუხედავად სამუშაოები მაინც გაგრძელდება

en: run Pdb on exception
ka: გამონაკლისისას Pdb-ის გაშვება

en: cannot combine -a option and filenames
ka: -a პარამეტრის და ფაილის სახელების ერთად მითითება შეუძლებელია

en: cannot open warning file %r: %s
ka: გაფრთხილებების ფაილის %r გახსნის შეცდომა: %s

en: checks for documentation coverage
ka: დოკუმენტაციის დაფარვის შემოწმება

en: include math, rendered as PNG or SVG images
ka: მათემატიკის ჩასმა, რომელიც PNG ან SVG გამოსახულების სახითაა დარენდერებული

en: include math, rendered in the browser by MathJax
ka: ბრაუზერში MathJax-ის მიერ დარენდერებული მათემატიკის ჩასმა

en: Please enter a valid path name.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ ბილიკის სწორი სახელი.

en: Please enter some text.
ka: შეიყვანეთ რაიმე ტექსტი.

en: Please enter one of %s.
ka: შეიყვანეთ %s-დან ერთ-ერთი.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
ka: შეიყვანეთ 'y' (დიახ) ან 'n' (არა)

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
ka: მიუთითეთ ფაილის სუფიქსი. მაგ: '.rst' ან '.txt'.

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
ka: მოგესალმებით Sphinx %s-ის სწრაფი მორგების პროგრამა.

en: Selected root path: %s
ka: არჩეული root ბილიკი: %s

en: Enter the root path for documentation.
ka: შეიყვანეთ დოკუმენტაციის ძირითადი ბილიკი.

en: Root path for the documentation
ka: დოკუმენტაციის ძირითადი ბილიკი

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
ka: შეცდომა: არჩეულ ძირითად ბილიკზე აღმოჩენილია არსებული conf.py ფაილი.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
ka: sphinx-quickstart-ი არსებულ Sphinx-ის პროექტებს თავზე არ გადააწერს.

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
ka: შეიყვანეთ ახალი საწყისი ბილიკი (გასასვლელად უბრალოდ დააწექით ღილაკს 'Enter')

en: Separate source and build directories (y/n)
ka: კოდის და აგების საქაღალდეები განსხვავდება? (y(დიახ)/n(არა))

en: Name prefix for templates and static dir
ka: სახელის პრეფიქსი ნიმუშებისა და სტატიკის საქაღალდეებისთვის

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
ka: პროექტს სახელი აგებულ დოკუმენტაციაში რამდენიმე ადგილას გამოჩნდება.

en: Project name
ka: პროექტის სახელი

en: Author name(s)
ka: ავტორის სახელები

en: Project version
ka: პროექტის ვერსია

en: Project release
ka: პროექტის რელიზი

en: Project language
ka: პროექტის ენა

en: Name of your master document (without suffix)
ka: თქვენი მთავარი დოკუმენტის სახელი (სუფიქსს გარეშე)

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
ka: sphinx-quickstart არსებულ ფაილებს თავზე არ გადააწერს.

en: Create Makefile? (y/n)
ka: შევქმნა Makefile? (y(დიახ)/n(არა))

en: Create Windows command file? (y/n)
ka: შევქმნა Windows-ის ბრძანებების ფაილი? (y(დიახ)/n(არა))

en: Creating file %s.
ka: ფაილის შექმნა %s.

en: File %s already exists, skipping.
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს. ის გამოტოვებული იქნება.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
ka: დასრულდა: საწყისი საქაღალდეების სტრუქტურა შეიქმნა.

en: quiet mode
ka: ჩუმი რეჟიმი

en: project root
ka: პროექტის საწყისი საქაღალდე

en: Structure options
ka: სტრუქტურის მორგება

en: if specified, separate source and build dirs
ka: თუ მითითებულია, კოდის და აგების საქაღალდეები ცალ-ცალკე იქნება

en: if specified, create build dir under source dir
ka: თუ მითითებულია, აგების საქაღალდე კოდის საქაღალდეში იქნება

en: Project basic options
ka: პროექტის ძირითადი პარამეტრები

en: project name
ka: პროექტის დასახელება

en: author names
ka: ავტორის სახელები

en: version of project
ka: პროექტის ვერსია

en: release of project
ka: პროექტის რელიზი

en: document language
ka: დოკუმენტის ენა

en: source file suffix
ka: წყაროს ფაილის სუფიქსი

en: master document name
ka: მთავარი დოკუმენტის სახელი

en: use epub
ka: epub-ის გამოყენება

en: Extension options
ka: გაფართოების პარამეტრები

en: enable %s extension
ka: %s გაფართოების ჩართვა

en: Makefile and Batchfile creation
ka: Makefile და Batchfile-ის შექმნა

en: create makefile
ka: makefile-ის შექმნა

en: do not create makefile
ka: makefile-ის არ შეიქმნება

en: create batchfile
ka: batchfile-ის შექმნა

en: do not create batchfile
ka: batchfile-ი არ შეიქმნება

en: Project templating
ka: პროექტის ნიმუშები

en: template directory for template files
ka: ნიმუშების საქაღალდე ნიმუშის ფაილებისთვის

en: define a template variable
ka: აღწერეთ სანიმუშე ცვლადი

en: Invalid template variable: %s
ka: არასწორი ნიმუშის ცვლადი: %s

en: Invalid caption: %s
ka: არასწორი წარწერა: %s

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
ka: "%s" და "%s" პარამეტრების ერთდროული გამოყენება შეუძლებელია

en: Include file %r not found or reading it failed
ka: ჩასასმელი ფაილი %r ვერ ვიპოვე ან მისი წაკითხვა შეუძლებელია

en: Object named %r not found in include file %r
ka: ობიექტი სახელად %r ჩასასმელი ფაილში %r აღმოჩენილი არაა

en: duplicated entry found in toctree: %s
ka: აღმოჩენილია დუბლირებული სარჩევის ჩანაწერი: %s

en: Section author:
ka: სექციის ავტორი:

en: Module author:
ka: მოდულის ავტორი:

en: Code author:
ka: კოდის ავტორი:

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Return values
ka: დაბრუნებული მნიშვნელობები

en: Returns
ka: აბრუნებს

en: Return type
ka: დაბრუნების ტიპი

en: member
ka: წვერი

en: variable
ka: ცვლადი

en: function
ka: ფუნქცია

en: macro
ka: მაკრო

en: struct
ka: სტრუქტურა

en: union
ka: გაერთიანება

en: enum
ka: ჩამონათვალი

en: enumerator
ka: დამთვლელი

en: type
ka: ტიპი

en: function parameter
ka: ფუნქციის პარამეტრი

en: New in version %s
ka: სიახლე ვერსიაში %s

en: Changed in version %s
ka: ცვლილებები ვერსიაში %s

en: Deprecated since version %s
ka: მოძველებულია ვერსიაში %s

en: Template Parameters
ka: შაბლონის პარამეტრები

en: Throws
ka: ისვრის

en: class
ka: კლასი

en: concept
ka: კონცეფცია

en: template parameter
ka: შაბლონის პარამეტრი

en: %s() (built-in function)
ka: %s () (ჩაშენებული ფუნქცია)

en: %s() (%s method)
ka: %s () (%s მეთოდი)

en: %s() (class)
ka: %s () (კლასი)

en: %s (global variable or constant)
ka: %s (გლობალური ცვლადი ან მუდმივა)

en: %s (%s attribute)
ka: %s (%s ატრიბუტი)

en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: %s (module)
ka: %s (მოდული)

en: method
ka: მეთოდი

en: data
ka: მონაცემები

en: attribute
ka: ატრიბუტი

en: module
ka: მოდული

en: Invalid math_eqref_format: %r
ka: არასწორი math_eqref_format: %r

en: Variables
ka: ცვლადები

en: Raises
ka: გამონაკლისები

en: %s() (in module %s)
ka: %s () (მოდულში %s)

en: %s (in module %s)
ka: %s (მოდულში %s)

en: %s (built-in variable)
ka: %s (ჩაშენებული ცვლადი)

en: %s (built-in class)
ka: %s (ჩაშენებული კლასი)

en: %s (class in %s)
ka: %s (კლასი %s-ში)

en: %s() (%s class method)
ka: %s () (%s კლასის მეთოდი)

en: %s() (%s static method)
ka: %s () (%s სტატიკური მეთოდი)

en: %s (%s property)
ka: %s (%s თვისება)

en: Python Module Index
ka: Python-ის მოდულის ინდექსი

en: modules
ka: მოდულები

en: Deprecated
ka: მოძველებულია

en: exception
ka: გამონაკლისი

en: class method
ka: კლასის მეთოდი

en: static method
ka: სტატიკური მეთოდი

en: property
ka: თვისება

en:  (deprecated)
ka:  (მოძველებული)

en: %s (directive)
ka: %s (დირექტივა)

en: :%s: (directive option)
ka: :%s: (დირექტივის პარამეტრი)

en: %s (role)
ka: %s (როლი)

en: directive
ka: დირექტივა

en: directive-option
ka: დირექტივის-პარამეტრი

en: role
ka: როლები

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
ka: %s %s-ის დუბლირებული აღწერა. სხვა ასლი %s-შია

en: environment variable; %s
ka: გარემოს ცვლადი; %s

en: %s command line option
ka: %s ბრძანების სტრიქონის პარამეტრი

en: command line option
ka: ბრძანების სტრიქონის ვარიანტი

en: glossary term must be preceded by empty line
ka: სარჩევის ელემენტებს წინ ცარიელი ხაზი უნდა იყოს

en: glossary terms must not be separated by empty lines
ka: სარჩევის ელემენტები ცარიელი ხაზებით უნდა გამოყოთ

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
ka: სარჩევის ფორმატი არასწორია. გადაამოწმეთ შეწევა

en: glossary term
ka: სარჩევის ელემენტი

en: grammar token
ka: გრამატიკის კოდი

en: reference label
ka: მიმართვის ჭდე

en: environment variable
ka: გარემოს ცვლადი

en: program option
ka: პროგრამის პარამეტრი

en: document
ka: დოკუმენტი

en: Module Index
ka: მოდულის ინდექსი

en: Search Page
ka: ძებნის გვერდი

en: duplicate label %s, other instance in %s
ka: დუბლირებული ჭდე %s. სხვა აღწერა %s-შია

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
ka: დუბლირებული %s აღწერისთვის %s. სხვა ასლი %s-შია

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
ka: numfig გამორთულია. :numref: გამოტოვებული იქნება.

en: the link has no caption: %s
ka: ბმულს წარწერა არ გააჩნია: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
ka: არასწორი numfig_format: %s (%r)

en: invalid numfig_format: %s
ka: არასწორი numfig_format: %s

en: undefined label: %r
ka: აღუწერელი ჭდე: %r

en: new config
ka: ახალი კონფიგურაცია

en: config changed
ka: კონფიგურაცია შეიცვალა

en: extensions changed
ka: გაფართოებები შეიცვალა

en: build environment version not current
ka: აგების გარემოს ვერსია მიმდინარე არაა

en: source directory has changed
ka: საწყისი საქაღალდე შეიცვალა

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
ka: გარემო არჩეულ ამგებთან თავსებადი არაა. აირჩიეთ სხვა დოკუმენტების ხის საქაღალდე.

en: Failed to scan documents in %s: %r
ka: %s-ში დოკუმენტების სკანირება შეუძლებელია: %r

en: Domain %r is not registered
ka: დომენი %r რეგისტრირებული არაა

en: self referenced toctree found. Ignored.
ka: აღმოჩენილია თვითმიმართვადი სარჩევის ხე. გამოტოვებულია.

en: document isn't included in any toctree
ka: დოკუმენტი არც ერთ სარჩევის ხეში ჩასმული არაა

en: see %s
ka: იხილეთ %s

en: see also %s
ka: აგრეთვე იხილეთ %s

en: unknown index entry type %r
ka: უცნობი ინდექსის ჩანაწერის ტიპი %r

en: Symbols
ka: სიმბოლოები

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
ka: აღმოჩენილია სარჩევის ხის წრიული მიმართვები. გამოტოვებული იქნება: %s <- %s

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
ka: სარჩევის ხე შეიცავს მიმართვას დოკუმენტამდე %r, რომელსაც სათაური არ გააჩნია. ბმული არ შეიქმნება

en: toctree contains reference to non-included document %r
ka: სარჩევის ხე არ-ჩართულ დოკუმენტამდე, %r, მიმართვას შეიცავს

en: image file not readable: %s
ka: გამოსახულების ფაილი წაკითხვადი არაა: %s

en: image file %s not readable: %s
ka: გამოსახულების ფაილი %s წაკითხვადი არაა: %s

en: download file not readable: %s
ka: გადმოწერილი ფაილი წაკითხვადი არაა: %s

en: Would create file %s.
ka: შეიქმნებოდა ფაილი %s.

en: path to module to document
ka: ბილიკი მოდულიდან დოკუმენტამდე

en: overwrite existing files
ka: არსებულ ფაილებზე გადაწერა

en: run the script without creating files
ka: სკრიპტის ფაილების შექმნის გარეშე გაშვება

en: include "_private" modules
ka: "_private" მოდულების ჩასმა

en: don't create a table of contents file
ka: სარჩევის ფაილი არ შეიქმნება

en: file suffix (default: rst)
ka: ფაილის სუფიქსი (ნაგულისხმევი: rst)

en: generate a full project with sphinx-quickstart
ka: sphinx-quickstart-ით სრული პროექტის გენარაცია

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
ka: როცა მითითებულია --full, module_path-ი sys.path-ის ბოლოში მიეწერება

en: project name (default: root module name)
ka: პროექტის სახელი (ნაგულისხმევი: ძირითადი მოდულის სახელი)

en: project author(s), used when --full is given
ka: პროექტის ავტორ(ებ)-ი. გამოიყენება, როცა მიუთითებთ პარამეტრს --full

en: project version, used when --full is given
ka: პროექტის ვერსია. გამოიყენება, როცა მითითებულია --full

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
ka: პროექტის რელიზი. გამოიყენება, როცა მითითებულია --full. ნაგულისხმებ მნიშვნელობაა იგივე, რაც --doc-version

en: extension options
ka: გაფართოების პარამეტრები

en: %s is not a directory.
ka: %s საქაღალდეს არ წარმოადგენს.

en: section "%s" gets labeled as "%s"
ka: სექცია "%s" მიიღებს ჭდეს "%s"

en: invalid regex %r in %s
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება %r %s-ში

en: '%s' is not a valid option.
ka: '%s' სწორი პარამეტრი არაა.

en: '%s' is not a valid pyversion option
ka: '%s' სწორი pyversion-ის პარამეტრი არაა

en: invalid TestCode type
ka: არასწორი TestCode ტიპი

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
ka: გარე Graphviz ფაილი %r ვერ ვიპოვე ან მისი წაკითხვა შეუძლებელია

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
ka: "graphviz" დირექტივა, რომელსაც შემცველობა არ აქვს, იგნორირებულია.

en: graphviz_output_format must be one of 'png', 'svg', but is %r
ka: graphviz_output_format უნდა იყოს ერთ-ერთი სიიდან: 'png', 'svg'. მაგრამ არის %r

en: [graph: %s]
ka: [გრაფიკი: %s]

en: [graph]
ka: [გრაფიკი]

en: Permalink to this equation
ka: მუდმივი ბმული ამ განტოლებაზე

en: (in %s v%s)
ka: (%s v%s-ში)

en: Todo
ka: განრიგის სია

en: <<original entry>>
ka: <<საწყისი ჩანაწერი>>

en: original entry
ka: საწყისი ჩანაწერი

en: highlighting module code...
ka: მოდულის კოდის გამოკვეთა...

en: Module code
ka: მოდულის კოდი

en: Overview: module code
ka: გადახედვა: მოდულის კოდი

en: Bases: %s
ka: ძირითადი კლასები: %s

en: missing attribute %s in object %s
ka: ატრიბუტი %s ობიექტში %s აღმოჩენილი არაა

en: alias of TypeVar(%s)
ka: მეტსახელი TypeVar(%s)-სთვის

en: Failed to get a method signature for %s: %s
ka: %s-სთვის მეთოდის ხელმოწერის მიღება შეუძლებელია: %s

en: Invalid __slots__ found on %s. Ignored.
ka: %s-ზე აღმოჩენილია არასწორი __slots__: გამოტოვებულია.

en: Failed to parse a default argument value for %r: %s
ka: %r-სთვის ნაგულისხმევი არგუმენტის მნიშვნელობის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Failed to update signature for %r: parameter not found: %s
ka: %r-სთვის ხელმოწერის განახლების შეცდომა: პარამეტრი ვერ ვიპოვე: %s

en: failed to parse name %s
ka: სახელის %s დამუშავების შეცომა

en: failed to import object %s
ka: ობიექტის %s შემოტანის შეცდომა

en: autosummary_generate: file not found: %s
ka: autosummary_generate: ფაილი ვერ ვიპოვე: %s

en: [autosummary] writing to %s
ka: [autosummary] %s-ში ჩაწერა

en: source files to generate rST files for
ka: rST ფაილების დასაგენერირებელიკოდის ფაილები

en: directory to place all output in
ka: გამოტანის ჩასაწერი საქაღალდე

en: default suffix for files (default: %(default)s)
ka: ფაილის ნაგულიხმევი სუფიქსი (ნაგულისხმევი: %(default)s)

en: custom template directory (default: %(default)s)
ka: მომხმარებლის ნიმუშების საქაღალდე (ნაგულისხმევი: %(default)s)

en: Keyword Arguments
ka: საკვანძო სიტყვების არგუმენტები

en: Example
ka: მაგალითი

en: Examples
ka: მაგალითები

en: Notes
ka: ჩანაწერები

en: Other Parameters
ka: სხვა პარამეტრები

en: Receives
ka: იღებს

en: References
ka: ბმები

en: Warns
ka: გაფრთხილებები

en: invalid value set (missing closing brace): %s
ka: არასწორი მნიშვნელობების ნაკრები (აკლია დამხურავი ფრჩხილი): %s

en: invalid value set (missing opening brace): %s
ka: არასწორი მნიშვნელობების ნაკრები (აკლია გამხსნელი ფრჩხილი): %s

en: Attention
ka: ყურადღება

en: Caution
ka: გაფრთხილება

en: Danger
ka: საფრთხე

en: Error
ka: შეცდომა

en: Hint
ka: მინიშნება

en: Important
ka: მნიშვნელოვანი

en: Note
ka: ნოტი

en: See also
ka: ასევე იხილეთ

en: Tip
ka: რჩევა

en: Warning
ka: ყურადღება

en: continued from previous page
ka: წინა გვერდიდან

en: continues on next page
ka: გრძელდება შემდეგ გვერდზე

en: Non-alphabetical
ka: არაანბანური

en: Numbers
ka: რიცხვები

en: page
ka: პანელი

en: Table of Contents
ka: სარჩევი

en: Search
ka: ძებნა

en: Go
ka: გადასვლა

en: Show Source
ka: წყაროს ჩვენება

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Welcome! This is
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: Indices and tables:
ka: ინდექსები და ცხრილები:

en: Complete Table of Contents
ka: სრული სარჩევი

en: lists all sections and subsections
ka: სექციებისა და ქვესექციების ჩამონათვალი

en: search this documentation
ka: ამ დოკუმენტაციაში ძებნა

en: Global Module Index
ka: გლობალური მოდულების ინდექსი

en: quick access to all modules
ka: სწრაფი წვდომა ყველა მოდულთან

en: all functions, classes, terms
ka: ყველა ფუნქცია, კლასი, წესი

en: Full index on one page
ka: სრული ინდექსი ერთ გვერდზე

en: Index pages by letter
ka: ინდექსის გვერდები ასოების მიხედვით

en: can be huge
ka: შეიძლება უზარმაზარი იყოს

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Search within %(docstitle)s
ka: %(docstitle)s-ში ძებნა

en: About these documents
ka: ამ დოკუმენტების შესახებ

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Last updated on %(last_updated)s.
ka: ბოლო განახლების დრო %(last_updated)s.

en: Search %(docstitle)s
ka: %(docstitle)s-შ ძებნა

en: Previous topic
ka: წინა თემა

en: previous chapter
ka: წინა თავი

en: Next topic
ka: შემდეგი თემა

en: next chapter
ka: შემდეგი თავი

en: search
ka: ძებნა

en: Search Results
ka: ძებნს შედეგები

en: Quick search
ka: სწრაფი ძებნა

en: This Page
ka: ეს გვერდი

en: Library changes
ka: ბიბლიოთეკის ცვლილებები

en: C API changes
ka: C API ცვლილებები

en: Other changes
ka: სხვა ცვლილებები

en: Searching
ka: ძებნა

en: Preparing search...
ka: ძებნის მომზადება...

en: Hide Search Matches
ka: ძებნის დამთხვევების დამალვა

en: Collapse sidebar
ka: გვერდითი ზოლის ჩაკეცვა

en: Expand sidebar
ka: გვერდითი ზოლის გაფართოება

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Footnote [%s] is not referenced.
ka: ნაკვალევი [%s] მიმართული არაა.

en: Footnote [#] is not referenced.
ka: ნაკვალევი [#] მიმართული არაა.

en: %s:%s reference target not found: %s
ka: %s:%s მიმართვის სამიზნე ვერ ვიპოვე: %s

en: %r reference target not found: %s
ka: %r მიმართვის სამიზნე ვერ ვიპოვე: %s

en: Could not fetch remote image: %s [%d]
ka: დაშორებული გამოსახულების მიღების შეცდომა: %s [%d]

en: Could not fetch remote image: %s [%s]
ka: დაშორებული გამოსახულების მიღების შეცდომა: %s [%s]

en: Unknown image format: %s...
ka: უცნობი გამოსახულების ფორმატი: %s...

en: skipped
ka: გამოტოვებული

en: failed
ka: შეცდომით

en: unknown directive or role name: %s:%s
ka: უცნობი დირექტივა ან როლის სახელი: %s:%s

en: unknown node type: %r
ka: უცნობი კვანძის ტიპი: %r

en: reading error: %s, %s
ka: წაკითხვის შეცდომა: %s, %s

en: writing error: %s, %s
ka: ჩაწერის შეცდომა: %s, %s

en: locale_dir %s does not exists
ka: locale_dir %s არ არსებობს

en: default role %s not found
ka: ნაგულისხმევი როლი %s ვერ ვიპოვე

en: Permalink to this definition
ka: მუდმივი ბმული ამ აღწერამდე

en: numfig_format is not defined for %s
ka: numfig_format-ი %s-სთვის აღწერილი არაა

en: Any IDs not assigned for %s node
ka: ნებისმიერი ID, რომელიც %s კვანძზე მინიჭებული არაა

en: Could not obtain image size. :scale: option is ignored.
ka: გამოსახულების ზომის მიღება შეუძლებელია. :scale: მოხდება პარამეტრის გამოტოვება.

en: too large :maxdepth:, ignored.
ka: ძალიან დიდი :maxdepth:. გამოტოვება.

en: document title is not a single Text node
ka: დოკუმენტის სათაური ერთი ტექსტური კვანძი არაა

en: Footnotes
ka: სქოლიოები

en: dimension unit %s is invalid. Ignored.
ka: ზომის ერთეული %s არასწორია. გამოტოვება.

en: unknown index entry type %s found
ka: აღმოჩენილია ინდექსის ჩანაწერის უცნობი ტიპი %s

en: [image: %s]
ka: [გამოსახულება: %s]

en: caption not inside a figure.
ka: წარწერა ფიგურის შიგნით არაა.

en: unimplemented node type: %r
ka: განუხორციელებელი კვანძის ტიპი: %r
